3 609 перегляд(ів)

БУДЬ-ЯКИЙ УЧИНОК ЗАВЖДИ МАЄ НАСЛІДКИ

Мета: вчити учнів установлювати основні взаємозв’язки в соціальному житті (міжучинком і наслідком, порушенням правил і відповідальністю), розвивати мислення,мовлення; виховувати відповідальність.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра Що потрібно робити, щоб?..

Бути добрим — (Робити добрі вчинки.)

Бути ввічливим — (Говорити ввічливі слова.)

Бути працьовитим— (Працювати.)

Бути милосердним— (Виявляти співчуття.)

Бути щедрим— (Ділитися з друзями іграшками, іншими речами.)

Добре вчитись— (Бути уважним, багато читати, виконувати завданнявчителя.)

Бути сумлінним— (Не обманювати, говорити правду.)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що будь-який учинок завжди має наслідки.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

  1. Робота за підручником (с. 135-139)

— Прочитайте текст на с. 135-136 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Розгляньте малюнки на с. 136-137. Що вчинили діти? Які наслідкитаких учинків?

— Як ви розумієте слово покарання?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 137.

 

Робота в парі

— Об’єднайтеся в пари. Обговоріть, що може трапитися, якщо:

  • залізти в чужу машину;
  • кинути камінь у вікно трамвая або потяга;
  • спалити кнопку виклику в ліфті;
  • приклеїти жувальну гумку на стілець;
  • стояти на варті, поки інші крадуть диски з кіоску;
  • кинути петарду під ноги перехожому.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 137.

— Прочитайте вірш Сашка Дерманського≪Музейшкоди≫ на с. 138-139.

— Обговоріть, як і речі можна запропонувати для такого музею.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

 

Бесіда

— Як учинок впливає на наслідки?

— Які поради ви дали б хлопцеві?

— Як ви вважаєте, що означає вміти аналізувати свої дії? порівнювати їх?

оцінювати?

— Яка спільна думка у прислів’їв: ≪Є каяття, та нема вороття≫, ≪Що посієш,

те й пожнеш≫, ≪Сім раз відмір, один відріж≫?

— Зберіть прислів’я з поданих слів. Поясніть, як ви його розумієте.

         Робиш.      Не кайся.  Добро.       Зло.  І.       А.      Сподівайся.       Робиш.      На зло.

 

(Робиш добро не кайся, а робиш зло на зло і сподівайся)

— Чому так важливо бачити зв’язок між учинком і наслідком?

— Що таке вчинок? А наслідок? (Учинок це дія людини, скерована на когосьчи щось. Наслідок те, що відбувається, випливає з певних обставин;результат, підсумок.)

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як ви гадаєте, чи всі в нашій державі дотримують законів? Обґрунтуйтевідповідь прикладом із життя.

— Що відбувається з людьми, я к і не поважають законів, не дотримуютьїх?

— Чи є серед дітей порушники законів?

— Як називають таких дітей?

— А що таке правопорушення?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

с. 135-139.

Icon of Ja U Sviti (30) Ja U Sviti (30) (15.4 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *