225 перегляд(ів)

БУДОВА, ВНУТРІШНІ ТА ЗОВНІШНІ ЗВ’ЯЗКИ СИСТЕМ. (ЕКСКУРСІЯ)

Мета: навчити виділяти внутрішні та зовнішні зв’язки систе­ми, сформувати вміння описувати будову системи (штучної та природної).

Матеріали та обладнання: велосипед, поле, луки, дорога, сад, ліс, город.

Тип уроку: формування нових знань, умінь та навичок.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання

Об’єднайтеся в пари. Розкажіть один одному про свою систему та оберіть найбільш корисну для вас. (1 хвилина)

Об’єднайтеся парами у вісімки та оберіть серед запропонованих систем найбільш корисну. (2 хвилини)

Обговоріть усі разом обрані групами системи та оберіть класом найбільш необхідну (корисну). (1–2 хвилини)

II. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Ми з вами стоїмо на галявині (у полі, лісі і т. д.) Як в природі вони утворилися? Отже, щоб створити систему, необхідно врахувати як складові сис­теми, так і інші зовнішні умови. Цим ми сьогодні й займемося. IIІ. Повідомлення теми та завдань уроку

Учитель. На уроці ви навчитеся описувати систему та визначати її зв’язки всередині та зовні.

IV. Первинне засвоєння знань

Пропонується створити вісім груп. Кожна група повинна описати запропоновану систему та показати, як ця система пов’язана з довкіл­лям. Після закінчення роботи учні групи розкажуть про свої результати всім іншим групам. (3 хвилини)

Об’єктами дослідження можуть бути поле (цілина), сад, город, до­рога з узбіччям, велосипед, луки площею 2 м2 тощо. (17 хвилин) V. Закріплення знань та вмінь Обговорення результатів, отриманих групами. Учням пропонується створити схему «системи», показавши будову, зовнішні та внутрішні зв’язки. VІ. Узагальнення, підбиття підсумків уроку Бесіда

• Як ви вважаєте, чи зміниться система поля або луки, якщо я зірву одну травинку? А якщо всі травинки що належать до одного виду?

• Що я повинна зробити, щоб зміни в системі були помітні? • Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

VІІ. Домашнє завдання

Прочитати текст підручника.

Усне завдання

1. Чи завжди штучні системи корисні?

2. Як ви поясните термін «екологічна ціна»?

3. Наведіть приклади позитивного та негативного впливу людини на природні системи

Icon of Prirod6 (2) Prirod6 (2) (7.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *