1 475 перегляд(ів)

Добір матеріалів для виготовлення виробу. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги та організація робочого місця 5 клас

Мета: засвоєння знань про добір матеріалів (визначення їх кількості), інструментів (пристосувань), дотримання правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог і організації робочого місця; розвиток логічного мислення, уважності, уяви; виховання допитливості, наполегливості, працелюбності; формування вмінь та навичок у ході перенесення малюнка на тканину чи папір.

Об’єкт навчальної праці: аплікація з нарізаних ниток на листівці.

Обладнання (інструменти та матеріали): папір, малюнки, калька, копіювальний папір, клей, ножиці, основа листівки, мультимедійний проектор.

Тип уроку: комбінований.

Очікувані результати навчальної діяльності:

-учні засвоюють знання про добір матеріалів для виготовлення виробу;

-визначають їх кількість;

-дотримуються вимог правил безпечної праці, організації робочого місця.

Орієнтовний план проведення уроку

І. Організаційна частина — 2 хв.

ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів — 5 хв.

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів — 3 хв.

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку — 1 хв.

V. Вивчення нового матеріалу — 14 хв.

VІ. Практична робота — 15 хв.

VІІ. Закріплення нових знань та вмінь учнів — 2 хв.

VІІІ. Підсумки уроку — 3 хв.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

• Перевірка присутніх.

• Призначення чергових.

Слово вчителя

Всі мерщій сідайте, діти,

Домовляйтесь не шуміти,

На уроці не дрімати,

Дуже гарно працювати,

Тож гаразд, часу не гаймо

І урок розпочинаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів

Бесіда

1. Які методи перенесення малюнка на тканину чи папір ви знаєте?

2. У яких випадках використовується копіювальний папір?

3. Коли використовується калька?

ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів

Кінцевий результат залежить від правильності й охайності виконаних операцій. Тому вам слід звернути увагу на процес виконання вашої роботи. Точність переведення малюнка також впливає на якість виробу.

ІV. Повідомлення теми й мети уроку

Підсумовуючи результати бесіди, зосередити увагу на темі й завданнях уроку:

• з’ясувати, які зі способів перенесення малюнка на основу найбільш доцільно обрати;

• звернути увагу на правильність розміщення малюнка на основі.

V. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя

Способів переведення малюнків існує багато. Слід пам’ятати, що за будь-якого з них обов’язково треба визначити середину малюнка.

  • І спосіб. Почнемо з найпростішого способу — за допомогою копіювального паперу. На основу кладемо узор, закріплюємо його  скрепками. Між основою й узором обережно вкладаємо копіювальний папір пастою до основи. Обводимо контури узору гостро заструганим олівцем.
  • ІІ спосіб. Розмістити малюнок на склі, а зверху покласти основу. Знизу скла включити настільну лампу і простим олівцем обвести контур малюнка. У яскравий сонячний день можна скористатися віконною шибкою.

VІ. Виконання практичної роботи

Перенесення малюнка на основу

1. Перед початком роботи діти заповнюють таблицю розмірів основи задуманого майбутнього виробу.

Ширина Довжина Кольори ниток
       
       
       

 

2. Розгадавши ребуси, ви дізнаєтесь, із якими матеріалами ми будемо працювати.

Відповіді: 1 — картон; 2 — нитки; 3 — ножиці.

Алгоритм дії учнів

1. Розглянь уважно зразки й вибери тканину для виготовлення виробу.

2. Добери оздоблювальні матеріали відповідно до ескізу.

3. Добери нитки різних кольорів відповідно до малюнка.

Вступний інструктаж

1. Учням необхідно перенести малюнок на основу, який вони підібрали вдома і принесли на урок (за допомогою копіювального паперу). На екран спроектований слайд.

Наші руки працьовиті,

Спритні і талановиті.

Лад, порядок вони знають,

Звично речі розкладають:

Все для правої — праворуч,

Все для лівої — ліворуч.

2. Учні повторюють правила техніки безпеки й організації робочого місця.

VІІ. Закріплення нового матеріалу

«Мікрофон» (інтерактивна частина заняття)

1. Які матеріали використовуємо для виготовлення аплікації?

2. Які інструменти необхідні?

3. Яких правил техніки безпеки потрібно дотримуватися?

VІІІ. Підсумки уроку

Рефлексія

Бесіда

1. Що нового ви дізналися на уроці?

2. Чи можна скористатись отриманими знаннями в повсякденному житті?

3. Яких правил потрібно дотримуватися під час перенесення малюнка на основу?

Підбиття підсумків

• Аналіз робіт учнів;

• виставлення оцінок за роботу на уроці.

Icon of Trud Nav Div5 (10) Trud Nav Div5 (10) (9.0 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *