2 188 перегляд(ів)

Додавання і віднімання мішаних чисел

Мета:  відпрацювати навички використання алгоритмів додавання і віднімання мішаних чисел.

Тип уроку: застосування вмінь та навичок.

Хід уроку

 

І. Перевірка домашнього завдання

@ Оскільки завдання є досить об’ємними, для економії часу вчите­леві можна або самотужки, або попросити «сильних» учнів (пе­ревіривши на перерві правильність виконання завдань) записати відповіді вправ домашнього завдання. У разі необхідності най­складніші завдання (вчитель може передбачити, які саме) записа­ти з розв’язанням заздалегідь за дошкою.

Після цього можна ще раз звернутися до ключових моментів цього розділу під час виконання усних вправ.

  1. 1.     Обчисліть:
  1. 2.     Виконайте дії: ; ; ; ; ; ; .
  2. 3.     Знайдіть НСЗ для дробів:  і ;  і ;  і ;  і .
  3. 4.     Запишіть числа ; ;  у вигляді мішаних чисел, щоб їх дробова частина була правильним дробом.

Картки з індивідуальним завданням бажано заповнити для «силь­них» учнів і для учнів «слабких» або таких, що не встигають за темпом виконання усних вправ.

 

Для «сильних»

Картка 20.1

Виконайте дії:

1) ;

2) ;  3)

 

 

 

 

Для «слабких»

Картка 20.2

Закінчіть виконання дій (впишіть правильні числа)

1)  ;

2) .

 

II. Актуалізація опорних знань

Здійснюється як під час перевірки домашнього завдання, так і під час виконання пропонованих вправ.

 

III. Відпрацювання навичок

@ 1) Єдиним засобом для відпрацювання навичок додавання і відні­мання мішаних чисел є розв’язування якомога більшої кількості відповідних завдань. Щоб заохотити і внести елементи гри у хід уроку, можна традиційні вправи з підручника «закодувати» (за­пропонувати кілька варіантів відповідей до кожного прикладу, врахувавши типові помилки учнів, і кожному варіанту відповіді присвоїти певну літеру. В разі правильного виконання цих зав­дань учень отримує ключове слово уроку).

2) Окрім відпрацьованих навичок додавання і віднімання міша­них чисел, слід звернути увагу й на інші важливі моменти:

а) використання властивостей додавання і віднімання;

б) порядок виконання дій у виразах, що містять їх більш ніж 2.

Система задач на урок може бути такою: Виконайте дії:

  1. 1.     а) ; б) ; в) .
  2. 2.     а) ; б) ; в) ;

г) ; д) .

  1. 3.     Знайдіть значення виразу найбільш зручним способом (дивись на
    знаменники!):

а);  б); в);

г); д) ; е) .

  1. 4.     Спростіть вираз (властивості додавання і віднімання)
    а) ; б) ; в) ; г) ;

д) ; е) .

  1. 5.     Знайдіть значення виразу , якщо:

а) , ; б) , .

  1. 6.     Не обчислюючи значень виразів, з’ясуйте, який зі знаків (>, <, =) не­
    обхідно поставити між виразами і поясніть, чому:

а)  і ; б)  і ;

в)  і ; г)  і .

 

IV. Підсумки уроку

Учитель знову звертає увагу учнів на зміни конспекту 13 і наголо­шує, що у випадку, коли це дозволяють умови, можна використовувати не тільки названі алгоритми, але й і вивчені раніше властивості.

 

V. Домашнє завдання

  1. 1.     Виконайте дії:

а) ; б) ; в) ; г) ;

д) ; е) .

  1. 2.     Знайдіть значення виразу ,  якщо:

а) , ; б) , .

  1. 3.     Перша сторона трикутника дорівнює  м, друга сторона на  м коротша від першої, а третя — на  м довша від другої. Знайдіть периметр трикутника.
  2. 4.     Виконайте дії у звичайних, а потім у десяткових дробах:

а) ; б) ; в) .

Icon of Urok 20 Urok 20 (46.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *