2 379 перегляд(ів)

Греко-перські війни

Мета:

  • визначити головні причини й розглянути основні події греко-перських війн;
  • дати оцінку війнам як способу вирішення суперечностей між людьми.

Очікувані результати.

Після цього уроку учні зможуть:

називати час греко-перських війн;

показувати на карті перебіг подій греко-перських війн та місця основних битв; визначати насліди греко-перських війн;

висловлювати власне суджена щодо причин перемоги греків у Греко-перських війнах.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

ХІД УРОКУ

 

I.    ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Запитання на повторення.

1)    Як виникла Перська держава?

2)    У роки царювання якого правителя Перська держава досягла свого розквіту?

3)    Який народ учинив гідний опір персам?

4)    Покажіть на карті, яку територію займала Персія на початку V ст. дон. є.

За результатами бесіди учні самі зможуть сформулювати причини греко-перських війн; якщо вони не впораються з цим, причини на­зиває вчитель.

IIIВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План

1.  Похід Дарія І. Марафонська битва.

2.   Похід Ксеркса. Битва при Фермопілах.

3.  Саламінська битва.

4.  Остаточна перемога греків та її значення. Перший Афінський морський союз.

 

Вступне слово вчителя.

Підкоривши береги Геллеспонту, область Фракію, Візантій і Халкедон, перси порушили торговельні зв’язки Греції. Крім того, виникла загроза захоплення всієї Греції. Протистояння Греції та Персії ставало неминучим.

Приводом до початку війни стала підтримка материковою Грецією повстання грецьких міст-колоній на Іонійському узбережжі півострова Мала Азія проти перського панування. Дізнавшись про підтримку, Дарій увів війська до Греції під приводом відплати. Так почалися війни, що тривали близько 50 років.

Робота в групах.

Учні об’єднуються в чотири групи, кожна з яких одержує картку із завданням, що містить тему повідомлення і план, за яким його необхідно підготувати з допомогою підручника. Для виконання за­вдання надається 10 хвилин, після чого групи представляють резуль­тати своєї роботи.

Картка 1. Похід Дарія І. Марафонська битва.

1)    Наступ персів у Греції.

2)    Відповідь Афін і Спарти послам Дарія І.

3)    Другий похід персів.

4)    Перемога Мільтіада.

5)    Радісна звістка.

Картка 2. Похід Ксеркса. Битва при Фермопілах.

1)    Наступ перського війська.

2)    Відповідь Леоніда.

3)    Зрада.

4)    Оборона Фермопіл.

5)    Наслідки поразки греків.

Картка  3. Саламінська битва.

1)    Створення грецького флоту.

2)    Хитрість греків.

3)    Результат бою.

4)  Значення Саламінської битви.

Картка 4. Остаточна перемога греків та її значення. Перший  Афінський морський союз.

1)    Нове вторгнення персів.

2)    Бій біля міста Платеї.

3)    Звільнення від персів материкової Греції.

4)    Битва біля мису Мікале.

5)    Створення Афінського морського союзу.

6)    Укладення Каллієвого миру.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Представники груп виступають із повідомленнями (під час висту­пу можна користуватися планом). У разі потреби члени групи можуть доповнити свого представника. Після виступу групи інші учні класу можуть ставити їй питання.

Фронтальна бесіда.

Завдяки чому греки перемогли персів у цих війнах?

V.   ПІДСУМКИ УРОКУ

Заключне слово вчителя.

— Війни між Персією та грецькими містами-державами, що від­стоювали свою незалежність, тривали понад півстоліття.

449 р. до н. є. з Персією був укладений Калліїв мир, за яким перський цар відмовлявся від гегемонії в Егейському морі, а протоки Геллеспонт і Боспор ставали вільними для греків.

— Протистояння перській навалі привело до створення Афінсько­го і Пелопоннеського союзів.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1)    Опрацювати текст параграфа.

2)    Скласти хронологічну таблицю з теми «Греко-перські війни».

3)    Виконати завдання на контурній карті.

Icon of Урок 37 Урок 37 (19.8 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *