8 660 перегляд(ів)

Хвойні рослини. Значення хвойних рослин для природи

Мета:ознайомити учнів з особливостями хвойних рослин; розвивати вміння порівнювати,аналізувати і робити висновки, упізнавати рослини на малюнках, гербарнихзразках; виховувати відповідальність, шанобливе і дбайливе ставлення до рослин.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Бесіда

— Як людина використовує зернові рослини?

— Назвіть технічні культури. Що з них виготовляють?

— Які овочеві культури вирощують у вашій місцевості?

— Які рослини називають плодово-ягідними?

  1. Робота над загадками
  • Навесні веселить, влітку холодить,

восени живить, взимку зігріває. (Дерево, ліс)

  • Взимку і літом

Одним цвітом. (Ялина, сосна)

  • Усі пани поскидали каптани,

Один пан не зняв каптан. (Сосна, ялина)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про хвойні рослини та їх значеннядля природи.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 97-100)

— Пригадайте, які рослини називають хвойними. Наведіть прикладихвойних рослин.

Запам’ятайте! Хвойні рослини — це вічнозелені дерева і кущі. Вонимають корінь, дерев’янисте стебло, голчасті листки — хвоїнки і шишки з насінням.

— Розгляньте фотографії нас. 97. Розкажіть, що на них зображено. Що визнаєте про ці дерева? Які у них листки, шишки? Як називаються соснові ліси?

Де ростуть сосни?

— Розгляньте фотографії на с. 98. Розкажіть, що на них зображено. Що визнаєте про ці дерева?

Робота в парах

— Дослідіть і розкажіть! Яким є значення хвойних рослин для природи тажиття людини?

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих» ?

Висновки

  • Хвойні рослини відрізняються від квіткових голчастими листками хвоїнкамиі шишками.
  • Хвойні — це вічнозелені дерева та кущі. Хвойні— давня група рослин.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Робота в парах

— Порівняйте яблуню і ялину. Чим вони відрізняються за будовою?

— На відміну від яблуні, в ялини гілки розташовуються кільцями. Упродовж одного сезону наростає одне кільце, за їхньою кількістю можна встановитивік дерева. А листки у ялини голкоподібні і називаються хвоєю. Замістьквіток у ялини — шишки. Насіння у шишках ялини повністю достигає аж напочатку наступної весни.

  1. Гра «Вірю — не вірю»

—Якщо сказане мною твердження правильне, піднімайте зелену картку,

якщо неправильне — червону.

  • Усі хвойні рослини мають широке листя.
  • Насіння хвойних рослин не захищене.
  • Хвойні рослини мають квітку.
  • Хвойні рослини не бояться холоду.
  • У нашій місцевості росте модрина. v
  1. Гра «Упізнай дерево за описом»
  • Це дерево має дуже високий прямий стовбур, не дуже товстий, але дужеміцний. Його використовували у будівництві кораблів. (Сосна)
  • Корені цього дерева, широко розпластані, глибоко залягають у землю і можутьвберегти дерево від сильних ураганів і вітрів. Дуже часто на морськихузбережжях, у піщаних дюнах висаджують ці рослини. (Сосна).
  • Це дерево з пухнастими гілками, тонкими короткими голками. (Ялина)
  1. Робота з гербарієм у групах

— Перед вами — гербарні рослини. Розгляньте їх, приберіть «зайве»,обґрунтуйте свій вибір.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 99-100.

— Якими життєвими формами представлені хвойні рослини?

— Чи можна за зовнішнім виглядом установити приблизний вік ялини?

— Яку будову мають хвойні рослини?

— Дослідіть: які дерева переважають у вашій місцевості — листяні чихвойні?

— Поміркуйте: чому новорічними деревами вважають хвойні, а не квітковірослини? Як можна запобігти знищенню хвойних дерев перед Новим роком?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

с. 97-100.

Практичне завдання

З’ясуйте, які хвойні рослини ростуть у лісах вашої місцевості. Розгляньте

гілки сосни і ялини. Замалюйте розміщення на них хвої.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *