431 перегляд(ів)

Інтегроване заняття. Януш Корчак «Коли я знову стану маленьким»

Мета. Ознайомити учнів з творами польського письменника Януша Корчака; вчити дітей висловлювати свою думку з приводу прочитаного; розвивати навички свідомого та виразного читання; збагачувати їхній словниковий запас; виховувати позитивні моральні якості, доброту співчуття.

Образотворче мистецтво. Розвивати творчі здібності учнів, фантазію, уяву.

Обладнання. Картки з вправами на вдосконалення навичок читання, прислів’я, робочий зошит .

 

Хід заняття

І. Емоційний настрій на заняття.

УСМІХНИСЯ ВСІМ НАВКОЛО

НЕБУ, СОНЦЮ, КВІТАМ, ЛЮДЯМ.

І ТОДІ ОБОВЯЗКОВО

ДЕНЬ ТОБІ ВЕСЕЛИМ БУДЕ!

ІІ. Вправи на вдосконалення навичок читання.

  1. 1. Гра “Назви одним словом”.

До груп слів діти добирають узагальнююче слово.

Птахолов, рибалка, садівник, лісник — … (заняття людини)

Гусінь, тля, шашіль, короїд — … (шкідники дерев).

 Горихвістка, мухоловка, сорокопуд, сойка, синиця — … (птахи)

Учитель може показати малюнки цих птахів

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1.Розповідь учителя про Я. Корчака.

Януш Корчак (справжнє ім’я — Генрік Гольдшміт) — польський письменник, педагог, лікар. Народився він 22 липня 1878 року в Варшаві в заможній сім’ї юриста. Хлопцю ще не випов­нилося 12 років, як раптово збанкрутувавши, захворів і помер його батько. Генрік, продов­жуючи навчання в гімназії, стає гувернером у сім’ях багатих людей. Він добре знав польську, єврейську, російську, німецьку і французьку мови.

Після закінчення гімназії Генрік вступає до медичного інституту. Закінчивши інститут, Генрік працює лікарем-педіатром. Стає відомим спеціалістом, отримує високі гонорари від багатих Ментів і безкоштовно лікує дітей бідняків.

Невисокий на зріст, з добрими ясними очима, Корчак говорив просто, без пафосу, але дуже переконливо.

Він ніколи не намагався настирливо залазити в тайники дитячої душі. Вмів ділити радощі й болі своїх вихо­ванців, був завжди і в усьому чесним з ними, Відчував таку ж, як і вони, зневагу до будь-яких Компромісів.

Таким знали його сучасники, таким він залишився в їхніх спогадах, таким зустрів і власну Смерть…

Але він залишив по собі кілька чудових книг, Любов тих, хто знав його, І пам’ять про людину великого серця, про вихо­вателя, що своє життя, свої знання та свій талант віддав маленьким людям — дітям. А вони завжди зачитуватимуться його правдивими цікавими книжками, з глибокою вдячністю згаду­ватимуть ім’я “старого доктора” Януша Корчака.

ІV. Опрацювання уривків оповідання «Коли я знову стану маленьким»

  1. Слухання твору. Перевірка первинного сприймання.

– Чим схвилювала дітей розповідь про життя ескімосів?

– Про що розмовляли школярі, йдучи зі школи? Якими вони уявляли людей з крилами?

– Розкажіть як ви проводите своє дозвілля.

– Проаналізуйте своє спілкування з друзями.

  1. Словникова робота.

Разом з вчителем знаходять тлумачення незрозумілих слів.

  1. Самостійне читання твору (мовчки)
  2. Відтворення змісту прочитаного. Вибіркове читання.

– Відшукайте запитання які вони поставили учителю. Доповніть їх своїми запитаннями.

– Зачитайте уривок з тексту, де говориться про те, як вели себе учні під час читання вчителем твору.

– Доведіть рядками з тексту, чому так добре бути орлом?

– Де живуть ескімоси, в яких будинках?

5.Робота в зошиті.

  1. Стислий переказ одного з уривків оповідання (своїми словами).
  2. V. Підсумок уроку.

– Чи сподобалося вам сьогодні на уроці?

– Яка головна думка цього твору?

– Яке значення має дружба у вашому житті?

– Які ви знаєте прислів’я або приказки про дружбу?

Для додаткового самостійного читання.

Хто хоче дізнатися продовження цієї історії, прочитайте вдома ще кілька уривків цієї повісті.

Icon of Zar F 18 Zar F 18 (19.1 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *