465 перегляд(ів)

Казки народів Євразії «Про Аладдіна і про чарівну лампу»(арабська народна казка)

Мета.    Ознайомити учнів з арабською народною казкою, проаналізувати

чарівні перетворення, що відбуваються у казці, учити визначати

послідовність подій у творі; розширювати словниковий запас,

розвивати творчі здібності учнів: відтворювати сюжет казки відповідно

до малюнку, доповнювати його новими подіями; формувати навички

швидкого, правильного читання; виховувати доброзичливість,

співчуття у ставленні до інших.

Обладнання. Карта Європи, зошит, малюнки до гри «Озвуч мультиплікаційний кадр», завдання літературної вікторини, мультиплікаційні герої до гри «Терези Добра і Зла».

Хід заняття

  1. Емоційний настрій до заняття

– Чи любити ви мультики?

– Сьогодні ми з вами проведемо мультиплікаційний ринг. Де кожен з вас зможу помірятись силами у знанні прочитаних казок.

  1. Проведення мультиплікаційного рингу. (Зошит, завд. 1 с.10)

Р А У Н Д  I.  

Озвуч мультиплікаційний кадр

Обладнання:  ілюстрації до казки «Про Аладдіна і чарівну лампу»

Завдання для учнів.

  • Прочитати уривок казки самостійно.
  • Розглянути ілюстрації і відтворити той епізод казки, який зображений на малюнку.
  • Доповнювати розповідь можна новими подіями які подаються у повному варіанті казки, який прочитали учні раніше.

          Кадр1                                                Кадр 2

 

Кадр 3                                                                    Кадр 4

 

 

 

Кадр 5                                                                   Кадр 6

 

 

  1. Робота в зошиті. (Зошит, завд. 2 с.10)

 

 

Р А У Н Д  II.

Терези Добра і Зла

Вчитель. У країні Мутляндії мають проживати лише добрі істоти. Проте сталося так, що деякі мультиплікаційні персонажі інколи роблять добрі справи, а інколи – злі та негарні. Як вчинити з такими героями? Чи не завадять вони добробуту казкової країни, коли стануть її жителями? Може ви допоможете мені прийняти безпомилкове рішення?

Завдання для учнів. Пригадати позитивні та негативні вчинки героїв та за кількісною перевагою визначити, добрий він чи злий.

Злі вчинки

Тигр

Хвальковитий, нерозумний, впертий.

Мачуха

Зла, жорстока, погано відносилась до падчерки.

Пан

Хитрий, підступний, брехливий, злий, невдячний, скупий.

Добрі вчинки

Дроворуб

Розумний, працьовитий, винахідливий.

Розмарі

Весела, роботяща, уважна до старших людей, любить тварин.

Кентен

Талановитий, роботящий, терплячий,  впевнено йде до мети.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Р А У Н Д  III.

Мультиплікаційні ерудити

Завдання для учнів. Правильно та швидко відповісти на запитання конкурсу.

Варіанти конкурсних запитань

  • Казки яких народів ви прочитали?
  • Що в казках схвалюється, а що засуджується?
  • Які казки можна об’єднати за висновком: “І в лапах тигра вцілієш, якщо не розгубишся” (корейське прислів’я)?
  • У якому творі характер героя зміню­ються на краще в результаті випробувань?
  • Назвіть казку, у якій стверджується думка, що здоров’я — цінніше всіх скарбів.
  • Які тварини   діють у  казках  Європи, а які — у казках Азії?

 

 

 

 

Р А У Н Д  IV.

Літературна вікторина (Зошит,  завд. 3 с.11)

Завдання для учнів. Визначити , чи це слова і записати на картках ім’я героя і з якої казки.

 

 

 

 

 

Літературна вікторина

Чиї це слова:

  • “За те, що ти маєш добре серце і ді­лишся останнім, я дарую тобі щастя. Он там, бачиш, стоїть старе дерево. Зрубай його і в корінні щось знайдеш”.

_________________________________________________________

  • “У сіті багато різних птахів, вони можуть скоро й посваритися. А як між ними не буде згоди, вони летітимуть гірше й неза­баром спустяться нижче”.

________________________________________________________

  • “А вставай-но, годі вилежуватися! Йди працюй, може, станеш людиною. А до того додому не приходь, щоб я тебе не ба­чила”.

_________________________________________________________

  • “Ой ласкавий пане, якось би воно на них жилося. Та я з тих трьох грошів один повертаю, другий позичаю, а з третього живу”.

__________________________________________________________

 

 

  1. Підсумок заняття

– Наш мультиплікаційний ринг підійшов до кінця, але казка ніколи не закінчується. Бо навіть дорослі хочуть вірити в диво, в те, що добро неодмінно переможе зло, і все буде гаразд.

Завдання ерудитам.

Складіть свою казку, використовуючи чарівні перетворення.

Icon of Zar F 5 Zar F 5 (582.7 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *