741 перегляд(ів)

Клітини і тканини тварин. Лабораторна робота № 1 Вивчення особливостей тваринних клітин і тканин»

Мета: ознайомити учнів із клітинною будовою тваринних організмів і особливостями клітин тварин, показати відмінності тваринної клітини від рослинної, ознайомити із тканинами тварин, провести лабораторну роботу з вивчення особливостей тваринних клітин і тканин.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати будову тваринної клітини та її відмінність від клітини рослин (обладнання й матеріали до лабораторної роботи вказані в її тексті).

Базові поняття й терміни: органели, еукаріоти, ядро, рибосоми, ендоплазматична сітка, апарат Гольджі, мітохондрії, хлоропласти, плазматична мембрана, клітинний центр, м’язова тканина; сполучна тканина, нервова тканина, епітеліальна тканина.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку

I.Організаційнийетап

Перевіркадомашньогозавдання

Учитель перевіряє в зошиті [2] виконання лабораторної роботи № 1 «Вивчення особливостей тваринних клітин і тканин». Запитує, що було незрозумілим, чи були труднощі в її виконанні, відповідає на запитання школярів.

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Що ви пам’ятаєте про будову рослинної клітини? Як ви думаєте, чи може клітина тварин бути влаштована таким же чином і мати такі ж органели?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Будова еукаріотичної клітини

Оскільки в курсі зоології клітину тварин вивчають у найбільш загальному виді, то на цьому уроці можна намалювати загальну картину побудови клітини, поки що не конкретизуючи її, а лише накреслюючи загальний контур.

Пропонуємо один із варіантів такого бачення клітини «з висоти пташиного польоту», яку можна намалювати на уроці разом зі школярами, спираючись на їхні знання про рослинну клітину.

Відомо, що клітини бувають дуже різноманітні. їхня різноманітність настільки велика, що спочатку, розглядаючи клітини під мікроскопом, учені не помічали в них схожих рис і властивостей. Але пізніше було виявлено, що за усім різноманіттям клітин приховується їхня принципова єдність, спільні, характерні для них прояви життя…

Biol8 (3) (18.5 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *