4 327 перегляд(ів)

Конфлікти і здоров’я. Поняття конфлікту. Види і способи розв’язання конфліктів

Мета: сформувати поняття конфлікту і конфліктної ситуації; ознайомити з причинами виникнення конфліктів, їх видами, стадіями розвитку, способами запобігання конфліктів;навчити контролювати власну поведінку, уникати дій із боку інших людей, які можуть спровокувати конфлікт; виховувати стриманість.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: дидактичний матеріал; дрібні предмети, коробочки або пластикові стаканчики; аркуші паперу; сувенір для переможця гри «Школа ввічливості»

Хід уроку

І. Вступ

  1. 1. Вправи на взаємопізнання.

Привітання.

Учасники сідають у коло. Ведучий пропонує учаснику, що сидить зліва, назвати своє ім’я і пригадати яке-небудь право, гарантоване Конституцією України. Наприклад, „ Я – Богдан, у мене є право на життя”, „ Я – Лариса, у мене є право на дозвілля”

Після кожної репліки учасники аплодують або говорять: „Це класно!” – піднімаючи вгору великий палець.

  1. 2. Повторення правил групи.

Учитель роздає учням чисті аркуші паперу і пропонує намалювати те правило яке би він хотів щоб сьогодні дотримуватися протягом тренінгу. Аркуші з малюнками кладемо в середині кола на підлогу, щоб постійно були перед очима.

  1. 3. Повторення попереднього матеріалу.

Питання для обговорення.

  1. Як ви оцінюєте свої стосунки з іншими людьми?
  2. Назвіть дії, які сприяють зміцненню стосунків, та дії, що псують їх.
  3. Порівняйте стосунки з батьками, іншими членами родини, вчителямми і друзями. Що спільного в цих стосунках? Чим вони різняться?
  4. Наведіть приклади різних стосунків.
  5. Чим розрізняють здорові і нездорові стосунки?
  6. Доведіть переваги здорових стосунків.
  7. 4. Повідомлення теми і мети уроку.

Формулювання разом з учнями теми й мети уроку.

  1. 5. Очікування.

Учасники у парах обговорюють свої очікування, побажання. Узагальнюють і записують на стікерах, озвучують й прикріплюють на берег сподівань.

ІІ. Основна частина.

2.1. Вивчення рівня проінформованості.

Проблемні запитання.

– Як ви оцінюєте свої стосунки з іншими людьми?

– Назвіть дії, які сприяють зміцненню стосунків, та дії, що псують їх.

-Порівняйте стосунки з батьками, іншими членами родини, вчителями і друзями. Що спільного в цих стосунках? Чим вони різняться?

– Наведіть приклади різних стосунків.

– Чим розрізняються здорові і нездорові стосунки?

– Доведіть переваги здорових стосунків.

Заслуховування розповідей про людей, стосунки з якими підлітки вважа­ють особливими

  1. 2. Інформаційне повідомлення.

Слово вчителя

На думку Цицерона: «Кожна людина може помилятися, але нікому, крім дурня, не властиве прагнення вперто захищати помилку». «Під конфліктом я маю на увазі реальну боротьбу між діючими людьми або групами, незалежно від того, які витоки цієї боротьби, її способи та засоби, що мобілізує кожна зі сторін», — казав Е. Гідденс.

Мозковий штурм

Що ви розумієте під словом «конфлікт»?

Розповідь учителя з елементами бесіди

Конфлікт — сутичка, суперечка, зіткнення протилежних поглядів, інте­ресів, бажань, норм поведінки. Умови, за яких суперечки призводять до кон­фліктів. Об’єктивні і суб’єктивні причини виникнення конфліктних ситуа­цій. Об’єкт і предмет конфліктів, стадії їхнього розвитку. Види конфліктів. Конструктивні (творчі), деструктивні (руйнівні), стабілізаційні конфлікти. Внутрішні і зовнішні, міжгрупові і міжіндивідуальні конфлікти. Інциденти. Поведінка людей під час конфліктів. Вплив конфліктів на здоров’я. Форми не­вротичного конфлікту. Хвороби, які виникають на нервовому ґрунті. Неврози.

2.3. Валеологічна пауза.

Учитель. Між героїнями цієї пальцевої гри не виникло ніяких супе­речок, бо вони доброзичливо ставилися одне до одного і займалися спільною справою.

Пальцева гра «Оленки й опеньки»

Для цієї гри кожному учню знадобляться 8 дрібних предметів (ґудзиків, горошин, насіння бобів, соняшникового або гарбузового насіння тощо) та 2 коробочки або пластикових стаканчики.

Оленка велика                    (1)

Й Оленка маленька      (2)

Ходили до лісу   (3)

Збирати опеньки .(4)

Маленька Оленка (5)

Маленькі збирала.(6)

Велика ж — великі,(7)

І в кошики клали.(8)

(Анатолій Костецький )

Перед грою на столі розсипати 8 дрібних предметів (4 — більших за розмі­ром, 4 — менших) і поставити дві коробочки чи стаканчики.

В. п. — сидячи за столом. Усі пальці обох рук стиснути в кулак.

  1. Виставити вказівний палець правої руки («Оленка велика»),
  2. Виставити мізинець лівої руки («Оленка маленька»).

На 1-му і 2-му рядках основи долонь спираються на стіл, виставлені пальці знаходяться перпендикулярно до поверхні стола. Кінчики пальців спря­мовані вгору.

3-4. Дві «Оленки» «ходять по лісу», тобто кулаки з виставленими пальцями пересуваються по столу.

5-6. Мізинцем лівої руки збирати дрібні предмети меншого розміру і складати в одну коробочку або стаканчик («маленькі опеньки — у маленький ко­шик»).

7-8. Указівним пальцем правої руки збирати предмети більшого розміру і скла­дати в іншу коробочку або стаканчик («великі опеньки — у великий ко­шик»).

Коли гра проводиться вдруге, «великою Оленкою» стає вказівний палець лівої руки і навпаки.

Гра розвиває дрібну моторику, координацію рухів, увагу.

  1. 2. 4. Опрацювання навчального матеріалу.

Робота з підручником.

  • Назвіть причини виникнення конфліктів.
  • Хто бере участь у конфлікті?
  • Що хоче кожний учасник від конфлікту?
  • Як почувається кожний із учасників конфлікту?

Учитель. Рівень конфліктності особистості пропоную вам визначити за допомогою тесту.

Тестування

Тест «Чи подобається вам конфліктувати?»

  1. У громадському транспорті розпочалася голосна сварка. Ваша реакція:

а)      не беру участі;

б)      коротко висловлююсь на захист сторони, яку вважаю правою;

в)      активно втручаюся в суперечку, викликаючи вогонь на себе.

  1. Чи скаржитесь ви батькам на вчителів?

а)      Ні;

б)      тільки, якщо маю для цього вагомі підстави;

в)      критикую з будь-якого приводу не лише вчителів, але й підлабузників.

  1. Чи часто ви сперечаєтеся з друзями?

а)      Тільки якщо вони не ображаються;

б)      лише з принципових питань;

в)      суперечки — моя улюблена справа.

  1. Ви стоїте в черзі за хлібом. Хоча черга невелика, знаходяться такі, що хо­чуть купити хліб поза чергою. Як ви реагуєте?

а)      Подумки обурююсь, але мовчу;

б)      роблю зауваження;

в)      проходжу вперед і починаю стежити за порядком.

  1. У шкільній їдальні вам дали недосолену страву. Ваша реакція:

а)      Не здійматиму галасу через дрібниці;

б)      мовчки попрошу солі;

в)      не утримаюсь від зауважень і демонстративно відмовлюся від їжі.

  1. Якщо хтось у школі випадково наступив вам на ногу:

а)      3 обуренням подивлюсь на напасника;

б)      коректно зроблю зауваження;

в)      висловлюсь по «повній програмі».

  1. Якщо хтось із близьких родичів придбав для вас річ, яка вам не подобається:

а)      Промовчу;

б)      обмежусь коротким коментарем;

в)      учиню скандал.

  1. Не пощастило в лотереї. Як ви до цього поставитесь?

а)      Спробую здаватися байдужим;

б)      відреагую з гумором;

в)      з обуренням висловлюватиму власні думки.

Підрахунок балів: за кожну відповідь «а» — 4 бали, «б» — 2 бали, «в» — 1 бал.

Інтерпретація результатів:

  • до 10 балів: суперечки і конфлікти — це повітря, без якого ви не може­те жити. Полюбляєте критикувати інших, але якщо чуєте зауваження на свою адресу, можете «з’їсти живцем». Ваша критика — заради критики, не для користі справи. Ваша нестриманість і грубість відштовхують лю­дей. У вас немає справжніх друзів. Отже, намагайтеся перебороти свій конфліктний характер;
  • від 11 до 22 балів: ви конфліктуєте лише тоді, коли немає іншого виходу й інші засоби вичерпані. Ви відверто відстоюєте свої погляди, тому маєте славу конфліктної людини. Насправді, конфліктуєте лише за певних об­ставин;
  • від 23 до 32 балів: на перший погляд ви — тихоня. Насправді, ви тактовна і миролюбна людина, яка вміє поводити себе в конфліктній ситуації. Ви уникаєте суперечок і конфліктів. Гра «Без наказу!»

Учитель. Як ви помітили, у житті нам часто доводиться висловлювати свою думку стосовно будь-яких питань. При цьому ми ризикуємо наразитися на захисну реакцію з боку іншої людини, особливо, коли ми вказуємо, що вона повинна робити і що не повинна, тобто наказуємо. Тому зараз спробуємо позбу­тися наказової форми у своїх висловлюваннях. Словосполучення з дієсловом наказової форми переробіть на фразу з тим самим змістом, тільки без наказо­вої форми.

Наприклад:

  1. Іди до дошки! — До дошки піде.
  2. Роби уроки! — У тебе не всі уроки зроблені.
  3. Замовкни негайно! — Вибач, ти мені заважаєш.
  4. Прибери на столі! — У тебе є час прибрати на столі?
  5. Дай мені пройти! — Вибач, мені потрібно пройти.
  6. Віддай мій зошит. — Мені потрібен мій зошит.

7.Вимий підлогу! — Сьогодні твоя черга мити підлогу.

Таким чином, ми бачимо, що будь-яку наказову форму можна замінити іншим висловлюванням. Пам’ятайте про це!

ІІІ. Заключна частина.

  1. 1. Рефлексія.

Гра «Школа ввічливості»

Учитель. Уявіть собі, що ви складаєте іспит із ввічливості. Ось ви витяг­нули білет, а в ньому завдання: «За 2 хвилини написати якомога більше ввіч­ливих слів».

Хто за 2 хвилини напише більше ввічливих слів, той вважається перемож­цем гри. На переможця очікує невеличкий сюрприз або сувенір.

  1. 2. Аналіз діяльності.

Учні висловлюються щодо досягнення теми уроку та оцінюють власну діяльність зі здобуття нових знань.

Учні аналізують свої очікування і визначають результативність, в кого очікування справдилося той збирає, а в кого ні той залишає.

Домашнє завдання

Опрацювати матеріал підручника

Описати конфлікти, що відбулися з вами або які вам доводилося спостерігати.

  1. 3. Побажання на далі.

Учасники беруться за руки й разом кажуть: « Будьмо здорові! », ідучи до центру кола й піднімаючи руку вгору до сонечка, джерела позитивної енергії.

Icon of Osnzdor6 Urok21 Osnzdor6 Urok21 (21.2 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

1 comment for “Конфлікти і здоров’я. Поняття конфлікту. Види і способи розв’язання конфліктів

  1. наталія
    11.02.2015 at 17:57

    дуже корисна інформація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *