7 118 перегляд(ів)

Конспект першого уроку 2015-2016 н.р. «Ми – нація єдина, твої ми діти Україно»

«Ми – нація єдина, твої ми діти Україно»

Мета: розширити й поглибити поняття громадянськості; виховувати в учнів почуття патріотизму,національної гордості,поваги до державних символів, любові до рідного краю і особистої причасності довсього, чим живе народ.

(На дошці плакат із державними символами, вислови про Батьківщину.)

Учитель: Що таке Батьківщина? Де вона починається? Яку роль відіграє в житті людини і як впливає на їїдолю?
На ці питання у кожної людини своя відповідь. Для одного Батьківщина — це зруйнований дім та спогадипро страшні дні війни, яка прийшла так несподівано, замінивши веселий  спів пташок на гуркіт снарядів. Для іншого Батьківщина — це дитинство серед мальовничих гір,безмежних полів  та дзюркотливогострумочка. Але для всіх людей Батьківщина — це країна, яка дала  життя.   Безперечно, любов доБатьківщини починається з любові до рідної домівки ,до своєї мови.

Учениця 1:          1.Я – українка!
Горджуся й радію,
Що рідною мовою
Я володію,
Шевченковим словом
Умію писати ,
Слова мелодійні
І вірші складати.

Учениця 2: Я – українка!
Живу в Україні,
на вільній, єдиній
Моїй Батьківщині,
Де все мені в радість:
Ліси і садки.
Озера й річки,
І глибокі ставки,
Лани неосяжні,
І гори, й долини,
Цвіт білосніжний
У лузі калини.
В душі моїй солодко
Грає сопілка,
Бо я з України,
Бо я – українка!

О. Василенко

Звучить Красивий кліп про Україну

Учитель:    Кожен народ має свої священні символи, які  уособлюють його самобутність, національнуєдність. Вони покликані підносити дух нації у боротьбі за свободу, самоутвердження, за власнусамостійну державу.

Непростою була доля українських символів: їх забороняли й відтворювали, обожнювали й лютоненавиділи. Українські патріоти  йшли на смерть заради того, щоб сьогодні ми мали державний гімн,прапор і герб.

Відповідно до статті 20 КонституціїУкраїни (1996р.) державними символами України є Державний гербУкраїни, Державний прапор України і Державний гімн України.

Словничок

Державні символи – закріплені в законодавстві країни офіційні знаки, чи звукові вираження, що вкороткій формі виражають одну чи кілька ідей політичного або історичного характеру і символізуютьсуверенітет держави.

Учень 1 :

Прапор — це державний символ,

він є в кожної держави;

це для всіх ознака сили,

це для всіх — ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

синє небо, жовте  жито;

прапор свій оберігаєм,

він святиня, знають діти.

Прапор свій здіймаєм гордо,

ми з ним дужі і єдині,

ми навіки вже є народом,

українським в Україні.

Н. Поклад

Учень 2 :

Державний Прапор України – стяг з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Верхня смуга – синього кольору, нижня -жовтого. Співвідношення ширини прапора до його довжини – 2:3.

Поєднання кольорів синього і жовтого може трактуватися багатозначно. Це й чисте, мирне, безхмарненебо, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символом мирної праці і достатку. Це іпоєднання символів життя – Золотого Сонця у Синьому Космосі. Однак, головна ідея синьо-жовтого – цегармонія Космосу, Сонця, Землі та всього живого, що є на землі.

Ці кольори вперше з’явилися в 1410 р.на корогвах Галицько-Волинського князівства: на синьому полі бувзображений золотий лев.

Великого розквіту набуло українське прапорництво у героїчну козацьку добу. Тоді з’явився новий прапор– малинового кольору, який став основним у козаків. Сині і жовті барви використовувалися під час війнипід проводом Б.Хмельницького. Потім їх почали використовувати Українські Січові стрільці та УкраїнськаПовстанська Армія. Вибір кольорів був умотивований такими міркуваннями.

Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі, цеколір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б хліб. Це символдостатку українського народу. Блакитний, синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба. Це колірводи, без якої не дозрів би хліб. І ще – це колір миру.
4 вересня 1991 р. над будинком Верховної Ради України з’явився національний синьо-жовтий прапор.Такий же стяг піднімався під час візиту Голови Верховної Ради України Л.М.Кравчука до США іКанади у вересні – жовтні 1991р..

28 січня 1992р. Верховна Рада України затвердила синьо-жовтий прапор Державним прапором.

Учень 3 :

Наш герб – тризуб,

Це воля, слава й сила;

Наш герб – тризуб.

Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню

Несемо ми людям.

Н. Поклад

Учениця 3:

Герб – це символ влади.  Золотий тризуб на синьому тлі – дуже давній знак. Він зустрічається ще за часівКнязівської України, зокрема на монетах київського князя Володимира Великого. Отже, нашому гербу –понад тисячу років!

Багато істориків висловлюють свій погляд на історію походження тризуба. Одні вважають йогозображенням церковного світильника або якоря; інші – голуба. Є думка, що князівський знак-тризубсимволізує місто Київ, яке виникло на трьох пагорбах: Старокиївському, Щекавиці, Хоревиці.

Є й інші погляди. Число “три” завжди вважалося казковим, чарівним. У народних казках йдеться протрьох богатирів, три бажання, які виконують чарівники, три дороги, що лягають перед казковимигероями. Отже, у тризубі відображено триєдність життя. Це Батько-Мати-Дитя. Вони символізують собоюСилу-Мудрість-Любов.

Учень 4 :

Слова палкі,

Мелодія врочиста, –

Державний Гімн

Ми знаємо усі.

Для кожного села,

Містечка, міста –

Це клич один

З мільйонів голосів.

Це наша клятва,

Заповідь священна,

Хай чують

Друзі й вороги,

Що Україна вічна,

Незнищенна,

Від неї  лине

Світло навкруги.

Н. Поклад

Учениця 4:

Слово « гімн»  грецького походження (похвальна пісня) – урочиста пісня, прийнята як символ державноїнаціональної єдності. Гімн – це хвалебна пісня своїй Батьківщині, в якій народ висловлює побажання бутивільним, щасливим, жити в достатку.

Слова Національного Гімну «Ще не вмерла України…» написав у 60-х роках ХІХ століття відомийукраїнський поет Павло Чубинський. Музику – західноукраїнський композитор Михайло Вербицький.

Із гімну починають надзвичайні масові події, урочисті збори. Слухають і виконують гімн стоячи.

Презентація про символи

Учитель:    Ми поговорили  про державні символи. А з чим ще у вас асоціюється Україна?

( Відповіді учнів про народні символи)

Наші пращури дуже любили природу і вірили в  існування добрих і злих сил у ній. Щоб захиститись відних,  люди створювали обереги.

Оберіг – це талісман, що лікував і оберігав свого власника. Із їх допомогою народ зберіг свою родовупам’ять , історію, культуру. Оберіг – це чарівний предмет, що захищав свого власника   або звеличувавйого можливості.

Учениця 5:

Я дарую тобі оберіг
Не на згадку  – на радість і долю!
Хай зігріє він сонцем поріг,
Хай врятує він душу від болю.

Учитель:   А зараз кожен із вас має можливість зробити оберіг своїми руками. Дівчата  навчать, як цезробити.

Будемо сподіватися, що виготовлені обереги вбережуть усіх нас і  нашу Батьківщину від лиха.

Учень 5:

Одна Батьківщина, і двох не буває,
Місця, де родилися, завжди святі.
Хто рідну оселю свою забуває,
Той долі не знайде в житті.

У рідному краї і серце співає,
Лелеки здалека нам весни несуть.
У рідному краї і небо безкрає,
Потоки, потоки, мов струни, течуть.

Тут мамина пісня лунає і нині,
Її підхопили поля і гаї.
Її вечорами по всій Україні
Співають в садах солов’ї.

І я припадаю до неї устами,
І серцем вбираю, мов спраглий води.
Без рідної мови, без пісні,
Без мами збідніє, збідніє земля назавжди.
М. Бакая

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *