1 259 перегляд(ів)

Конспект по біології: Клас Земноводні. Особливості будови. Лабораторна робота № 12 «Порівняння скелетів земноводних та риб»

Мета: ознайомити учнів із загальною характеристикою класу Земноводні, сезонними явищами в житті земноводних, провести лабораторну роботу з порівняння кістяків земноводних та риб.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості будови й життєдіяльності земноводних, сезонні явища в їхньому житті.

Базовіпоняття й терміни:земноводні, сезонніявища в життіземноводних.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

I.Організаційний етап

Перевіркадомашньогозавдання

Учитель перевіряє в зошиті [2] наявність виконаної лабораторної роботи № 12 «Порівняння скелетів земноводних та риб». Запитує, що залишилося незрозумілим, чи були труднощі у її виконанні, відповідає на питання школярів.

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Чому земноводні одержали таку назву?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Загальна характеристика класуЗемноводні

Земноводні — перша невеличка за кількістю видів група хребетних тварин, що освоїла наземне середовище, але зберегла тісний зв’язок з водним. Земноводні поширені повсюдно, але найбільш широко зустрічаються в регіонах з теплим і вологим кліматом. Живуть поблизу водоймищ.

Земноводні походять від однієї із груп давніх прісноводних кистеперих риб — стегоцефалів, що жили понад 300 млн років тому в заболочених водоймах. Найважливіші адаптації, що дозволили земноводним вийти в наземне середовище, пов’язані з подоланням сили ваги (гравітації) і захистом тіла від втрати вологи.

Характерні риси організації земноводних:

  1. Тіло злеї’ка сплющене й підрозділяється на голову, тулуб і дві пари п’ятипалих кінцівок. У невеличкої групи земноводних є хвіст.
  2. Шкіра тонка, гола, волога, багата слизовими залозами.

3. Череп рухливо з’єднаний із хребтом, що складається із чотирьох відділів: шийного, тулубного, крижового й хвостового. Плечовий і тазовий пояси забезпечують кінцівкам опору. Кістяк кінцівок побудований за типом системи рухливих важелів, що дозволяють тварині пересуватися по твердій поверхні. У кістяку багато хряща…

Biol8 (38) (14.4 KiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *