2 201 перегляд(ів)

Конспект: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ СИСТЕМ ДВОХ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ ІЗ ДВОМА ЗМІННИМИ СПОСОБОМ ПІДСТАНОВКИ

Мета: формувати інтуїтивні уявлення про властивості рівносильності системи рівнянь із двома змінними та свідоме розуміння алгоритму розв’язування систем (лінійних) рівнянь з двома змінними, що має назву «спосіб підстановки»; формувати первісні уміння розв’язувати системи рівнянь із двома змінними за алгоритмом «Спосіб підстановки».

Тип уроку: засвоєння знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Перевіряємо готовність учнів до уроку та наявність домашнього завдання.

2. Повідомляємо місце уроку в темі (тип уроку).

3. Розв’язуємо організаційні питання.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Для перевірки домашнього завдання попереднього уроку збираємо зошити — домашню роботу можна оцінити як домашню самостійну роботу або як корекційну роботу наступної самостійної роботи.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Завдання. Розв’яжіть графічно систему рівнянь

 

Звісно, застосувавши відомий алгоритм, одразу маємо проблему: побудова або буде неточною , або точку перетину за відповідного масштабу знайти буде нелегко (дуже великий рисунок). Тому виникає необхідність знайомства з іншим (окрім графічного) способом розв’язування систем рівнянь, які б подолали цю проблему.

IV. Актуалізація опорних знань

Виконання усних вправ

1. Чи є розв’язком системи  пара чисел:

1) (–1; 1); 2) (2; –1); 3) (6; 2,5)?

2. Виразіть  через  з рівняння:

1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) .

3. Розв’яжіть рівняння:

1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) .

4. Серед рівнянь знайдіть пари рівносильних і поясність, чому вибрали їх:

1) ; 2) ; 3) ; 4) ; 5) .

V. Вивчення нового матеріалу

1. У радянській школі традиційно, з’ясовуючи зміст рівносильних перетворень рівнянь системи, спирались на графічні ілюстрації. Останнім часом тенденція дещо змінилася — під час обґрунтування перетворень, що передбачені алгоритмами аналітичних способів розв’язування систем (лінійних) рівнянь з двома змінними, на інтуїтивному рівні (на прикладах числових рівностей) вводяться властивості рівносильних перетворень систем  рівнянь з  змінними. Але в будь-якому випадку необхідно, щоб учні усвідомили дві речі, а саме:

Скачати

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *