3 581 перегляд(ів)

Конспект: Рух і здоров’я. Види рухової активності

Мета:  пояснити учням значення рухового режиму для здоров’я; допомогти зрозуміти, що рух – це життя, ритміка – краса, а танець – політ натхнення і душі; виховувати і розвивати в дітей прагнення проводити своє життя в русі, працювати, займатись спортом, ритмікою, танцями, виробляти гарну і правильну поставу; викликати у дітей бажання дбати про своє здоров’я; виховувати почуття прекрасного.

 

Обладнання: проектор, комп’ютер, мультимедійний додаток до уроку,  правила тренінгу (плакат «Сонечко»), правила роботи в групі, завдання для груп, папір, олівці, фломастери, м’яч.

Хід уроку-тренінгу

І. Вступна частина

  1. Вправа «Віночок побажань»

Діти стають у коло, по черзі передають м’яч, називаючи своє ім’я та побажання наступному учаснику.

  1. Вправа «Правила групи». Оформлення плаката «Сонечко».

–   Яке з наших правил допоможе спортсменові досягти успіху? Ми створимо їх разом.

На промінчиках сонечка учасники пишуть правила, яких вони пропонують дотримуватися та прикріпляють їх на плакаті «Сонечко».

Правила роботи в групі: приходити вчасно; бути позитивним; говорити коротко; один говорить – всі слухають; бути доброзичливим; кожна думка має автора; бути толерантним.

 

  1. Актуалізація теми тренінгу.

1)    Гра «Розсипанка»

– Зберіть слова і прочитайте вислів: здоров’я , рух , – це   (Рух це здоров я).

2)    Технологія «Займи позицію».

Поміркуйте, чи погоджуєтеся ви з думкою, що «рух – це здоров’я» і займіть  позицію під  словом «так» чи «ні»(Учні стають біля столу з відповідною табличкою).

Доведіть свою думку.

Як ви гадаєте, про що йтиме мова на тренінгу?

Отже, тема нашого тренінгу: «Рух це здоров’я».

 

ІІ. Основна частина

Слайд 2   «Рух та здоров’я»

  1. Що ви розумієте під словом «рух»? (див. мал.)

Щоб розвиватись, потрібно рухатись. Рух – це природна біологічна потреба людини.

Слайд 3  «Рух – це життя»

Адже, рух – це життя, ритміка – краса, а танець – політ натхнення і душі.

– Для чого людині потрібно рухатись?

Діти, які мало рухаються, ростуть кволими, вередливими. Вони не впевнені в своїх силах, погано вчаться. Такі діти не відчувають бадьорості, їм завжди нудно.

Слайд 4  «Щоб бути здоровим, дужим треба …»

– Що потрібно, на вашу думку, щоб зростати здоровим, дужим?

Слайд 5  «Ходьба»

– Основний вид руху – ходьба.

– Як потрібно ходити?

– Якою має бути постава під час ходьби?

(Діти демонструють поставу під час ходьби)

– Чи багато ви ходите?

– Чому треба надавати перевагу:  ходінню пішки, чи їзді у транспорті?

(Розповідь вчителя про фізичні навантаження людей у різні періоди.

З розвитком цивілізації професії людей малорухомі, з тривалим нервовим напруженням або фізичною працею. Тому треба займатись спортом чи робити фізичні вправи.

Слайд 6 – 7  «Фізкультура і спорт»

Людський організм налаштований таким чином , що малорухливий спосіб життя швидко призводить до погіршення здоров’я , до різних порушень організму.

Рухливі ігри – волейбол, баскетбол, футбол, які ви любите і якими займається (або будете колись займатись ) – це різноманітні види спорту.

– А яким видом спорту займаєтесь ви ?

– А чи подобаються вам уроки фізкультури?

– У які спортивні ігри ви граєте на уроках фізкультури?

На цих уроках використовуйте кожну хвилинку для покращення свого здоров’я.

Слайд 8  «Ранкова зарядка»

– А хто з вас робить ранкову зарядку?

Продемонструйте вправи , які ви робите зранку.

– Як часто ви її робите?

– Для чого потрібно робити зарядку?

Ранкова зарядка позитивно впливає на організм: покращує процес обміну речовини , кровообігу, дихання стає глибшим. Ще понад 2500 р. тому в Древній Елладі на величезній скелі було викарбувано слова : «Хочеш бути сильним – бігай. Хочеш бути  красивим – бігай. Хочеш бути розумним – бігай» .

Зарядка допомагає виробляти поставу. Мати красиву поставу дуже важливо. Хоча набувати її не так просто.

(Продемонструвати поставу стоячи, сидячи: спина пряма, плечі розпрямлені, на обличчі посмішка.)

– Як перевірити свою поставу?

Можна провести вправу на постави.

1) Поставте ногу вперед і злегка зігніть її. Руки перекладіть на пояс і прогніться. Стрибками змінюйте положення ніг. Виконуйте цю вправу швидко протягом 20 -30 секунд. Походіть по кімнаті , глибоко подихайте і постарайтесь розслабити м’язи.

  • Сядьте на стілець, зігніть ноги. Підніміть руки вгору, прогніться і зробіть глибокий вдих. Опустіть руки і видихніть повітря. Зробіть 6-8 таких вправ.

 

Слайд 9 « Рухливі ігри та забави»   

 

Діти люблять грати в різні ігри та забави з раннього дитинства. Граючись, ми пізнаємо світ, життя, набуваємо різних навичок і вмінь. У процесі гри ми фізично загартовуємось, розвивається уява, пам’ять, наполегливість.

– Назвіть ваші улюблені рухливі ігри.

– Які народні забави ви знаєте?

 

Слайд 10  Гра «День і ніч»

 

Давайте пограємо в гру «День і ніч».

Серед гравців вибираємо «Сову». За сигналом «День!» всі діти «оживають»: рухаються, бігають, зображують рухи звірів, метеликів, птахів, жуків.

Після сигналу «Ніч!» усі діти завмирають в тих позах, в яких їх застав сигнал.

«Сова» виходить на полювання: хто ворухнеться, того вона забирає у своє «гніздо». Хто залишиться сам, той стає «Совою»

 

Слайд 11 «Зимові розваги»

 

Розучування вірша на слайді

 

Слайд 12 «Фізкультхвилинки»

 

  1. Для чого на кожному уроці ми проводимо фізкультхвилинки?

Фізкультхвилинки потрібні, бо діти швидко втомлюються, знижується увага і працездатність. Це ніби маленька вистава.

Розучування фізкультхвилинок під музичний супровід.

 

Слайд 13 «Танці»

 

Танець, а саме ритміка – хвилюючий і прекрасний вид мистецтва. Він – емоційна насолода. Танці розвивають почуття ритму, активізують роботу легень і серця, виробляють правильну поставу, піднімають настрій, позитивно впливають на здоров’я.

Зачитування вірша:

Ой заграйте нам цимбали,

Заспівай трембіто,

Щоб всі діти танцювали

По білому світу.

– Хто з вас займається танцями?

– Які  бувають танці?(спортивні, сучасні, народні)

   Демонстрація танцювальних рухів.

 

Слайд 14 «Фізична праця»

 

– Для чого нам фізично працювати?

– Хто з вас вже допомагає батькам?

– Яку роботу ви вже можете виконувати самі?

– Хто з героїв казок був дуже працьовитим? Пригадайте.

(Поросятко Наф-Наф, лисичка-сестричка, дідова дочка)

Посильна фізична праця – це теж рух, і дуже корисний. Це найкращий засіб від лінощів. Наш народ завжди цінував працю. Їй присвячені вірші, пісні, прислів’я.

Зачитування прислів’їв про працю (бджола мала, а праця велика), пригадування пісеньки лисички (я лисичка, я сестричка не сиджу без діла, я гусятка пасла, полювать ходила).

 

Слайд 15 «Туризм»

 

Не менш корисними є туристичні походи. Це фізичні навантаження і довготривала ходьба, перебування на свіжому повітрі та заряд позитивними емоціями.

– А чи бували ви у туристичних походах? Де?

– Чим він вам запам’ятався?

 

ІІІ. Заключна частина

Слайд 16  «Висновки»

1.Вправа «Відкритий мікрофон»

– Отже, що потрібно людині, щоб бути здоровим?

– Які види руху ви запам’ятали?

– Що нового ви дізнались?

– Які висновки зробимо?

Зачитування висновків.

  1. Зворотний зв’язок та гра-прощання

Учні стають в коло і передають один одному м’яч, називаючи вид рухової активності, який подобається найбільше і висловлюють побажання іншим бути спритним, витривалим, упевненим у собі, організованим,  красивим, струнким…

Osnzdor1 10 (20.1 KiB, 10 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *