2 313 перегляд(ів)

Конспект: Україна в умовах глобалізації

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів із вивчених тем IV розділу; активізувати пізнавальний інтерес до економічних процесів.

Обладнання: наочний матеріал.

Основні поняття: глобалізація економіки України, форми прояву глобалізації, наслідки гло­балізації.

Тип уроку: узагальнювальний.

Хідуроку

I. Організаційний момент

1. Облік відвідування

2. Перевірка домашнього завдання

3. Повідомлення теми й мети уроку

II. Хід уроку

1. Повідомте учнів, що урок має узагальнювальний характер.

2. Об’єднайте учнів у групи по 3–5 осіб.

3. Кожній групі роздайте вправу 1 (з додатку).

Представник групи записує на дошці кількість країн-виробників і два-три приклади товарів іноземного виробництва.

Висновок: українські родини споживають широкий асортимент товарів, вироблених у різних країнах.

4. Обговоріть такі питання:

1) Які продукти харчування іноземного виробництва є в списках груп? (Кава, чай, оливки, банани тощо)

2) Чому українські виробники не виробляють цих товарів?

3) Які компанії виробляють переважну частину предметів побутової тех­ніки, автомобілів, мобільних телефонів, якими користуються учні та їх родини? (Sony, Siemens, Bosh, Lg, Honda та ін.)

4) Чи купують українські родини товари, вироблені в Україні на підпри­ємствах, що належать Транснаціональним компаніям? Які саме? (Шо­колад «Корона», «Кола», пральний порошок «Tide» тощо)

5) Чи можна стверджувати, що телевізор Sony вироблено в Японії, авто­мобіль «Жигулі» складено в Росії, комп’ютер Intel — у США? Чому?

6) Які товари споживчого призначення експортує Україна до інших кра­їн світу? (Цукор, молоко та молочні вироби, яйця, вироби з текстилю, меблі, іграшки тощо)

Підсумки

• Глобалізація розширила можливості українців щодо споживання това­рів з різних країн світу. (Окремі товари неможливо або недоцільно ви­робляти в Україні.)

• Складені переліки споживчих товарів свідчать про поглиблення глобалі­зації процесів у світі й залучення до них України.

5. Кожній групі видайте наочний матеріал із додатку для опрацювання (5 хв).

6. Роздайте вправу 2 «Форми прояву глобалізації в Україні».

Запропонуйте учням прочитати повідомлення, узяті з різних інформацій­них джерел, і визначити, прикладом якої форми прояву глобалізації в Україні є кожне з них.

Поясніть, що виконання вправи передбачає запис порядкового номера тієї чи іншої форми прояву глобалізації з наочного матеріалу у відповідну клітинку вправи № 2.

Висновки. Глобалізація проявляється й у сучасній Україні.

Висновки та підсумки формулюють самі учні.

III. Домашнє завдання

Написати есе на одну з тем:

1. Вступ України до СОТ: аргументи «за» та «проти».

2. Трудова міграція: благо чи зло для України?

3. Боротьба з «піратством» в Україні: стимул чи перешкода глобалізації?

Icon of Ekon11 (33) Ekon11 (33) (8.5 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *