1 633 перегляд(ів)

Конспект уроку: Абсолютно пружний удар двох тіл

Мета: дати учням уявлення про  пружний та абсолютно непружний удари; поглибити знання учнів  на застосування закону збереження механічної енергії; розвивати логічно-образне мислення, активізувати увагу; виховувати самостійність

Методи і прийоми навчання: ігровий прийом “Дуель”, робота в малих групах, робота в парах, евристична бесіда, метод “розв’язування перших задач”, “навчаючи – вчуся”, “ланцюжок”.

Тип уроку: урок повідомлення нових знань

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Ігровий прийом “Дуель”.

Учнів об’єднуємо у дві групи. Член кожної групи формулює запитання й пропонує іншій. Учні слідкують за правильністю відповіді, аналізують, виправляють помилки. Правильність відповідей оцінюється певною кількістю балів. Перемогу в дуелі здобуває та команда у якої більша кількість балів.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Робота в малих групах.

Об’єднуємо учнів у три групи. Кожна група отримує завдання: опрацювати теоретичний матеріал, у зошитах – опорний конспект. Далі – взаємонавчання (групи змінюються).

Матеріал для опрацювання І групою

Пружний удар

Матеріал для опрацювання ІІ групою

Абсолютно непружний удар

Матеріал для опрацювання ІІІ групою

Як рухаються тіла після пружного удару

 

Після того, як відбулося взаємо навчання груп учні формулюють висновки.

  •    Удар – це короткочасна взаємодія тіл, у ході якої тіла безпосередньо торкаються одне одного.
  • Пружний удар – зіткнення тіл, за якого деформація тіл виявляється оборотною, тобто повністю зникає після припинення взаємодії.
  • Абсолютно непружний удар – зіткнення тіл, у результаті якого тіла рухаються як єдине ціле.
  1. IV. Закріплення вивченого матеріалу

1). Евристична бесіда

  1. Що таке удар?
  2. Який удар називають абсолютно непружним? Наведіть приклади.
  3. Чому під час непружного удару не виконується закон збереження енергії?
  4. Який удар називають абсолютно пружним? Наведіть приклади.
  5. Чи виконується в разі пружного удару закон збереження енергії? Закон збереження імпульсу?

2). Розв’язування задач

І. Метод “Розв’язування перших задач”.
Учитель записує на дошці умову задачі та її розв’язок, супроводжуючи поясненням. Учні нічого не записують у зошити, лише слухають. Тоді вчитель витирає розв’язок задачі залишаючи лише запис умови. Учні повинні відтворити задачу у зошитах.

Задача 1. Кулька масою 100 г, яка рухається зі швидкістю 2 м/с, стикається з кулькою такої ж маси, яка рухається назустріч їй зі швидкістю

1 м/с. Вважаючи удар центральним і пружним, визначте швидкості руху кульок після удару.

 
ІІ. Метод “Навчаючи – вчуся”.
Учні працюють в парах, далі змінюють партнерів, пояснюють розв’язок своєї задачі й слухають пояснення іншої.
  1. Візок, який рухався зі швидкістю 6 м/с, зіштовхнувся з таким самим нерухомим візком. З якою за модулем швидкістю рухатиметься перший візок після зіткнення, якщо удар був непружним?
  2. Візок, який рухався зі швидкістю 6 м/с, зіштовхнувся з таким самим нерухомим візком. З якою за модулем швидкістю рухатиметься перший візок після зіткнення, якщо удар був пружний, а нерухомий візок закріплено на підлозі?

 

  1. V. Підсумки

         Ігровий прийом “Ланцюжок”. Учні ланцюжком озвучують свої враження від уроку.

VІ. Домашнє завдання

Опрацювати §37. Розв’язати вправу 32(3, 4)

Icon of Fiz10 Urok 51 Fiz10 Urok 51 (16.1 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *