3 692 перегляд(ів)

Конспект уроку: АНІМАЛІСТИЧНИЙ ЖАНР

Мета:
навчальна: ознайомити учнів з анімалістичним жанром та його особ-ливостями, елементарною будовою тварин, правилами зображення тварин; навчити зображувати тварин;
п розвивальна: розвивати навички у малюванні тварин (звірів, птахів, комах), уміння насолоджуватися творами художників-анімалістів; фор-мувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;
виховна: прищеплювати любов до тварин та творів художників- анімалістів.
Оснащення
Матеріали та інструменти: альбоми, будь-які графічні (олівці, куль-кові ручки, фломастери та ін.) або живописні матеріали (гуаш, пензлі, ємності для води, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки).
Зоровий ряд: репродукціїтворів художників-анімалістів (В. Смірін «Бай-баки», «Вузькочерепна польовка», «Степова лисиця корсак»; В. Ватагін «Тигр амурський», «Слон»), схеми малювання тварин.
Літературний ряд: загадки про тварин.
Тип уроку: комбінований урок.
Словник термінів:
0 анімалістичний жанр — жанр образотворчого мистецтва, що зображує тварин;
0 анімаліст — митець, який зображує тварин.
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Відгадайте загадки.
□ Довгі вуха, куций хвіст,
До мисливства в нього хист:
Все знаходить навмання Це маленьке… (цуценя).
В хаті я мишей ганяю,
Вуса ще з дитинства маю,
Лапкой миюся щодня.
Я пухнасте… (кошеня).
У хазяїна живу,
Сіно їм, овес, траву.
Працьовита я,грайлива,
Довгий хвіст, пухнаста грива.
Хто ж є я? Так, я — … (кобила).
В нас гуляє біля тину,
Має носик-намистину,
Сам він схож на будячок.
Це колючий… (їжачок).
Здивувалась дітвора:
«Це тварина чи гора?
Як же їсть він, як він п’є?»
А для цього хобот є!
(Слон)
Ви правильно відгадали всі загадки. Про кого ми говоритимемо сьогодні на уроці? Правильно, про тварин.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Яких тварин ви знаєте?
Які з них вам подобаються?
Назвіть свійських та диких тварин.
ВИКЛАДАННЯ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя
— Ми вже говорили, що художники зображують те, що їх хви-лює, що їм подобається. Так, одні художники зображують пейзажі. Ми їх називаємо художниками-… (пейзажистами). Інших при-ваблює зображення людей. Таких художників називають худож-никами-… (портретистами).
А є художники, які захоплюються життям тварин. їм подо-бається спостерігати за тваринами і малювати їх. Саме про таких художників та їхні роботи ми сьогодні говоритимемо.
(Учитель розповідає про художників-анімалістів, аналізуючи та демонструючи роботи Василя Ватагіна «Тигр амурський», «Слон», Володимира Сміріна «Байбаки», «Вузькочерепна польовка».)
А називають таких художників художниками-анімалістами, тому що жанр образотворчого мистецтва, де йдеться про життя тварин, називають анімалістичним.

Володимир См/р/’н «Вузькочерепна польовка»
Василь Ватагін «Слон»

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІНСТРУКТАЖ
Учитель. Уважно розгляньте етапи малювання пінгвіна та че¬репахи.
1. Послідовність малювання пінгвіна

САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ Творче завдання
Намалюйте тваринку, що вам найбільше подобається.
АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Бесіда
Що зображують художники-анімалісти?
Яку тваринку намалювали ви? Чому?
Які ще тваринки вам подобаються?
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (спо¬стерігати за птахами (як вони рухаються, літають); принести на наступний урок альбоми, аркуші паперу, олівці, акварель, пензлі).
Проголошення уроку завершеним.

Obraz3 24 (190.0 KiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *