813 перегляд(ів)

Конспект уроку: Читання мовчки текстів діалогічного й монологічного характеру різних стилів, типів і жанрів мовлення.

 

Мета уроку:   удосконалювати вміння й навички читати мовчки й розуміти незнайомі тексти різних типів, стилів і жанрів мовлення з відповідною швидкістю, корис­туватися різними видами читання; робити записи, складати конспект у процесі читання; розвивати ко­мунікативно-мовленнєві вміння, мислення; вихо­вувати у школярів за допомогою мовленнєво-ко­мунікативного дидактичного матеріалу моральні якості.

Обладнання: схеми-опори, роздавальні матеріали, тлумачний словник.

Внутрішньопредметні зв’язки: синтаксис (текст), лексикологія (терміни).

Міжпредметні зв’язки: література, історія.

Тип уроку:     урок розвитку мовленнєвої компетенції (урок чи­тання).

ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. Організація класу
  2. Ознайомлення учнів із темою, завданнями та метою уроку
  • Прочитайте прислів’я. Як ви його розумієте? Сформулюйте за ним тему й мету уроку.

Мудрий вміє читати і рядки, і між рядками.

  • Актуалізація опорних знань і мотиваційних резервів учнів

Ситуативне завдання

  • Уявіть ситуацію: ви прийшли в бібліотеку, щоб дібрати мате­ріал для виступу на семінарському занятті. Для цього вам потрібно дізнатися, яку інформацію можна взяти з книги і як це зробити швидко, з найменшою затратою зусиль. Яким способом читання ви скористаєтеся?

Фронтальна робота зі схемою-опорою

— Пригадайте, що вам відомо про способи читання? Що впли­ває на вибір того чи іншого різновиду сприйняття друкова­ного тексту? Правильність міркувань перевірте за схемою- опорою.

Ukr Mov 6 (102.2 KiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *