2 499 перегляд(ів)

Конспект уроку: ДОДЕРЖУЙ ДАНОГО ТОБОЮ СЛОВА

Мета: узагальнити знання учнів про переваги добрих учинків, загальнолюдські правила суспільного життя; спонукати школярів до виконання моральних правил людських чеснот; вчити дотримувати даного слова.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Тестування
  4. Делікатність — це:

а) тактовність до оточуючих;

б) незалежність;

в) байдужість до оточуючих.

  1. Щедрість — це:

а) взяти в сусіда і віддати тому, хто потребує допомоги;

б) нічого не шкодувати для інших;

в) прийти на допомогу, але попрохати чогось і для себе.

  1. Позначте ≪ + ≫ твердження, що характеризує делікатну людину.

О Учитель написав записку батькам мого товариша, який захворів. Я передавзаписку, але спочатку прочитав її, щоб не нашкодити другові.

О Я ніколи не читаю чужих листів чи записок.

  1. Гра «Правильний вибір»

— Підкресліть якості, як і людина повинна викорінювати в собі.

Щедрість, скупість, ввічливість, працьовитість, делікатність, улесливість,жадібність, справедливість, агресивність, доброта, брехливість.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що означає дати слово.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 81-85)

— Прочитайте текст на с. 81-83 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Яким ви собі уявили хлопчика?

— Що він задумав зробити? (Перевиховатися.)

— З чого він почав змінювати свою поведінку? (Дав собі слово, що станезразковим.)

— Що завадило хлопчикові здійснити свій задум? (У хлопчика не булосили волі дотримати слова.)

— Коли у хлопчика ≪ніби скеля з плечей зсунулася≫? (Коли він відклавсвої справи на завтра.)

— Як ви розумієте значення слова треба?

— За яких умов хлопець зможе досягнути своєї мети?

— Що означає, на вашу думку, дати слово?

— Як ви розумієте вислів господар свого слова?

 

Робота в групі

— Прочитайте текст за особами.

— Обговоріть поведінку хлопчика. Як ставилася до нього мама?

— Чи погоджуєтеся ви з міркуваннями хлопчика?

— Що виявилося для нього важким?

— Розгляньте малюнки на с. 84. Обговоріть ситуації за малюнками. Які порадиви можете дати дітям?

— За допомогою батьків складіть для себе план виконання зобов’язань і щоразу підглядайте у нього, перевіряйте, чи додержали ви даного собі слова.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 85. Якою темою об’єднаніці прислів’я?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Розповіді про подібні життєві ситуації учнів класу

— Який висновок ми можемо зробити для себе?

Запам’ятай!

  • Не кидай слів на вітер.
  • Не давай легковажних обіцянок.
  • Будь господарем свого слова.
  • Не той молодець, що починає, а той, що кінчає.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Про що ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .81-85.

Icon of Ja U Sviti (17) Ja U Sviti (17) (14.5 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *