7 435 перегляд(ів)

Конспект уроку: Енергія руху води

Мета:розширити уявлення учнів про використання енергії рухомої води людиною;розвивати логічне мислення, мовлення; виховувати бажання бережливо ставитисядо природи, її багатств.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
  3. Бесіда

— Розкажіть, як людина підкорила вітер.

— Чому енергія вітру дешева?

— Чи можна назвати вітрові електростанції екологічно чистими?

— Якої шкоди завдають електростанції природі?

  1. Робота над загадками
  • Що шумить без вітру? (Річка)
  • Що тече і не зупиняється? (Вода)
  • Чого в руках не втримати? (Воду)

 

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про використання енергії води.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1, Робота за підручником (с. 67-70)

— Пригадайте, як відбувається кругообіг води в природі.

— Пригадайте, яке значення мають річки.

— Люди здавна використовують енергію рухомої води. Найчастіше нарічках будували водяні млини для розмелювання зерна на борошно.

Водяні млини тепер — рідкість. Проте енергія води на річках допомагає вироблятиелектричний струм.

— Де швидкість течії більша — у рівнинних чи гірських річках?

— Не тільки річки на суходолі перебувають у постійному русі. Поверхнявод Світового океану також повсякчас рухається. Невичерпними джереламиенергії можуть стати рухи води в океанах і морях. До них належать рухи хвильй припливів і відпливів, які в давнину люди називали < диханням» океану.

Отже, велетенський Світовий океан містить гігантську кількість безкоштовноїенергії, але для її використання потрібно споруджувати спеціальністанції.

— Розгляньте малюнки на с. 68. Розкажіть, що на них зображено. Що такетурбіна?

— Знайдіть на карті шкільного атласу гідроелектростанції. На якій річці

їх найбільше?

— У чому полягає перевага гідроелектростанцій?

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

Висновки

  • Люди здавна використовують енергію рухомої води.
  • Енергія води допомагає виробляти дешеву електроенергію.
  • Рух води у Світовому океані — невичерпне джерело чистої енергії.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТШЛТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
  2. Робота в групах

Гра «Знайди слова»

Доберіть слова для характеристики Сонця, вітру, води.

Слова для довідки: холодний, теплий, чистий, прозорий, темний, брудний,похмурий, сильний, потужний, слабкий, яскравий, пекучий, сліпучий, могутній,красивий, жаркий.

  1. Робота над малюнком

— Намалюйте те джерело енергії, яке вам здається найпотужнішим, екологічнонайчистішим.

  1. Робота в парах

— Порівняйте гідроелектростанцію і вітрову електростанцію. Назвіть їхніпереваги і недоліки.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки нас. 70.

— Як люди в давнину використовували енергію рухомої води?

Дізнайтеся, як. використовують енергію води у вашому краї.

— Чому енергію Світового океану називають невичерпною і чистою?

— Якою енергією людині користуватися зручніше та вигідніше: Сонця,вітру чи води? Доведіть свою думку.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .67-70.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *