3 529 перегляд(ів)

Конспект уроку: ІСТОРИЧНІ СКАРБИ УКРАЇНИ

Мета: розширити і поглибити знання учнів про історичні скарби України; виховуватигуманне ставлення до спадщини українського народу; викликати бажання вивчати,берегти і примножувати багатство рідного краю.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Що ви знаєте про свою Батьківщину?

— Назвіть свою космічну адресу.

Є багато країн на Землі,

В них озера, річки і долини –

Є країни великі й малі,

Та найкраща завжди — Батьківщина.

— Якою ми хочемо бачити Україну?

— Наші предки залишили нам у спадок багату землю, свою історію, культуру, освіту, звичаї і традиції. А наше завдання — зберегти цей скарб і примножитийого. Та перш за все ми повинні добре вивчити й пізнати минуле нашогонароду.

У кожного народу

Історія своя.

І треба її знати,—

Так розумію я.

Зі мною, мабуть, згодні

Вона, і він, і ти.

Розкажуть про минуле

Нам різні пам’ятки.

Це замки і музеї,’

Собори і церкви,

Картинні галереї,

Де вже бували ви.

Ще пам’ятники людям,

Тим, що тоді жили,

Що славили країну

І що взірцем були.

Ми вдячні нашим предкам,

Що пам’ятки нам зберегли,

І треба, щоб потомкам,

Ми їх передали.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про^історичні скарби України.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 101-104)

— Прочитайте текст на с. 101-102 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися? :

— Розгляньте фотографії на с. 101-102. Розкажіть, що ви дізналися про ціісторичні пам’ятки України.

— Як ви розумієте слова чумак і кобзар? Прочитайте про це у тлумачномусловничку на с. 102.

 

Робота в парі

— Позмагайтеся, хто більше назве замків і палаців України.

 

Практичне завдання

— Принесіть з дому листівки, на яких зображено історичні пам’яткиУкраїни. Підготуйтеся й розкажіть у класі про одну з них.

— Прочитайте текст про музеї на с. 103-104. Розгляньте малюнок нас. 103. Про які музеї ви прочитали? У яких музеях бували ви?

 

Робота в парі

— Позмагайтеся, хто більше назве музеїв свого краю, а хто — України.

 

Практичне завдання

— За допомогою батьків зберіть інформацію про один із музеїв України:музей книги, музей лісу або музей води. Ознайомте з цією інформацією своїходнокласників.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Гра Утворипару

— Сполучіть кожну назву першого стовпчика із відповідною назвою другогостовпчика.

Софійський собор                          Бахчисарай

Міська ратуша                                Тернопіль

Ханський палац                              Львів

Старий замок                                  Київ

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

с .101-104.

Icon of Ja U Sviti (23) Ja U Sviti (23) (14.6 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *