6 043 перегляд(ів)

Конспект уроку Я у світі: ЯК ДОСЯГТИ УСПІХУ

Мета: дати учням уявлення про залежність наполегливості, старанності та успіху в досягненніцілей; ознайомити учнів зі складовими успіху (талант, натхнення, інтуїція,досвід, знання, працьовитість)-, вчити володіти прийомами досягнення успіху,наводити приклади залежності успіху людини від її поведінки; виховувати працелюбність.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра «Правильний вибір»

— Позначте риси характеру, які

О жадібність;                                            О злість;

О доброзичливість;                                 О уважність;

О гнів;                                                       О стриманість;

О повільність;                                          О грубість;

О справедливість;                                    О рішучість;

О заздрість;                                             О поміркованість

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про те, як досягти успіху.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 29-32)

— Прочитайте текст на с. 29-30 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Розгляньте малюнок на с. 29. Про яких успішних людей ви прочитали?

— Чи знаєте ви успішних людей? Розкажіть про них.

— Що таке інтуїція? Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 30.

— Користуючись текстом, розкажіть, що потрібно було великим ученимдля досягнення успіху.

— Які якості характеру, на вашу думку, можуть забезпечити успіх людині?—

Виберіть з переліку якостей ті, як і ви хочете виробити в себе: працьовитість,прагнення до знань, наполегливість, відповідальність.

Практичне завдання

— Зберіть у класі бібліотечку книжок про життя видатних людей. Обмінюйтесякнижками. Читаючи, звертайте увагу на зв’язок між працьовитістюцих людей та їхніми досягненнями.

— Прочитайте українську народну казку «Нехайло» на с. 31-32.

— Розкажіть про характер Нехайла. Як ви вважаєте, чому його так назвали?

— Що можна сказати про Нехайла? Яким він був: працьовитим чи ледачим,безтурботним чи хазяйновитим, легковажним чи відповідальним?

— Розкажіть проповедінку мами-лисиці. Чому в кінці казки стара лисицявирішила тікати з лисенятами?

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 32. Якою темою об’єднаніці прислів’я?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Робота в парах

Учні об’єднуються у пари. Один з пари — талановитий, інший — наполегливий.Під час інсценування діти доводять одне одному, що кожний з нихшвидше досягне успіху в певній справі. Потім педагог разом з дітьми робитьвисновок про те, що завзятість необхідна будь-кому, навіть дуже талановитійлюдині.

 

  1. Тестування

— Які риси характеру можуть забезпечити успіх кожній людині?

О лінощі;            О хитрість;                   О вимогливість до себе;

О талант;             О зібраність;                О самоконтроль;

О знання;            О інтуїція;                    О наполегливість;

О егоїзм;             О гордість;                            О працьовитість.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що таке успіх?

— Як стати успішною людиною?

— Які якості характеру, на вашу думку, можуть забезпечити успіх людині?

—Як досягти успіху в навчанні?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .29-32.

Icon of Ja U Sviti (7) Ja U Sviti (7) (14.2 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *