1 317 перегляд(ів)

Конспект уроку: Клас Птахи. Особливості будови. Лабораторна робота № 13 «Вивчення зовнішньої будови птахів та будови пір’я»

Мета: ознайомити учнів із загальною характеристикою птахів, провести лабораторну роботу з вивчення зовнішньої будови птахів та будови пір’я.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошити [2], [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості будови й життєдіяльності птахів.

Базовіпоняття й терміни: птахи, пристосуванняптахів до польоту.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

  1. Хід уроку

І. Організаційнийетап

Перевірка домашнього завдання

Учитель перевіряє в зошиті [2] наявність виконаної лабораторної роботи № 13 «Вивчення зовнішньої будови птахів та будови пір’я». Запитує, що залишилося незрозумілим, чи були труднощі у її виконанні, відповідає на питання школярів.

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Які особливості їхньої будови допомагають птахам літати?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Загальна характеристика класу Птахи

Птахи— це прогресивна спеціалізована галузь рептилій, що пристосувалися до польоту. До прогресивних рис організації птахів, що принципово відрізняють їх від рептилій, належать:

— більш високий рівень розвитку нервової системи, а у зв’язку із цим і більш різноманітна поведінка;

— постійна температура тіла;

— здатність до польоту;

— турбота про потомство.

Зазначені особливості дозволили птахам, незважаючи на відносну еволюційну молодість класу, поширитися по всій земній кулі й заселити різноманітні місця існування.

Представники класу Птахи характеризуються тим, що їхнє тіло покрите пір’ям і передні кінцівки видозмінені в органи польоту — крила. За рідкісними винятками, птахи — літаючі тварини, а ті види, які не літають, мають недорозвинені крила. Для пересування по твердому субстраті птахам служать задні кінцівки — ноги. Таким чином, птахи, на відміну від усіх інших наземних хребетних, тварини двоногі.

У птахів досить енергійний обмін речовин, температура тіла постійна й висока, серце чотирикамерне, артеріальна кров відділена від венозної. Добре розвинені великі півкулі головного мозку й органи чуття, особливо зору й слуху.

З біологічної точки зору найбільш характерними рисами птахів є інтенсивність обміну речовин і здатність до польоту. Ці дві основні риси птахів значною мірою визначають їхню біологію. Саме ці властивості птахів докорінно відрізняють їх від інших груп хребетних…

Biol8 (44) (14.9 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *