1 021 перегляд(ів)

Конспект уроку: Клімат Африки

 

Мета уроку: сформувати уявлення учнів про особливості клімату Африки; актуалізувати знання про кліматотвірні чинники та виявити їх вплив на кліматичні умови різних частин материка; розповісти про розміщення кліматичних поясів Африки та типи їх клімату; встановити закономірності змін температури й кількості опадів; розвивати уміння аналізувати тематичні карти та кліматодіаграми.

Обладнання: підручник, атлас, зошит для практичних робіт, кліматична карта Африки, карта кліматичних поясів.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Очікувані результати: учні зможуть: наводити приклади кліматичних поясів; пояснювати зв’язки між особливостями клімату і розміщенням кліматичних поясів на материку; порівнювати клімат різних кліматичних поясів, визначати тип клімату за кліматичною картою та кліматодіаграмою.

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності

Вступне слово вчителя

Про клімат Африки свідчить навіть назва материка: слово «африкус» у перекладі з латинської мови означає «той, що не знає холоду». Дійсно, Африка є найжаркішим материком, при цьому кліматичні умови на її території досить різноманітні, і в першу чергу це стосується кількості опадів. В екваторіальних районах майже щодня йдуть зливи, тут розташовані масиви вологих вічнозелених лісів, а в тропічних широтах місяцями може не випадати ні краплі дощу, тут простягнулася найбільша пустеля земної кулі — Сахара.

Geo7 Urok (13) (12.7 KiB, 3 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *