7 075 перегляд(ів)

Конспект уроку: Комахи

Мета:продовжити формувати поняття «комахи»; розвивати вміння описувати комах, визначати їх за істотними ознаками; розвивати спостережливість, мовлення, мислення,пам’ять учнів; виховувати дбайливе ставлення до комах.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Назвіть групи тварин, про які йшлося в параграфі.

— Назвіть по 1-2 представники кожної групи тварин.

— Поясніть, що таке види тварин. Наведіть приклади.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про життя комах, їх розмноження і розвиток.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 103-106)

— Пригадайте, за якою ознакою можна впізнати комаху.

— Розгляньте малюнок 81. Розкажіть, які ще частини тіла є у комах.

Запам’ятайте! У комах є твердий зовнішній покрив. їхнє тіло складаєтьсяіз трьох частин: голови, грудей і черевця. Вони мають три пари ніг (кінцівок).

Упереважноїбільшості комах є крила.

— Розгляньте малюнок 82. Поміркуйте, у яких комах кінцівки пристосованідо стрибання, плавання, а в яких — до риття, хапання. Як це пов’язаноз тим, де вони живуть?

— Розгляньте малюнок 83. Порівняйте крила різних комах.

— Більшість комах живуть у лісах. Ходімо в ліс! Придивіться, яких комахможна побачити на дубі. По стовбуру снують мурашки, на ниточці-павутинцізвисає гусінь. Ось підлетіла муха, і її схопила спритна оса. Майже коло вухадзижчить комар. На стовбурі розмістився жук-рогач. На листку сидить жучок-сонечко, полює на попелиць. Ми побачимо лише тих комах, які не намагалисясховатись від сторонніх доглядів. Тих, які замаскувалися, відразу не впізнати.Одні з них схожі на гілочки або на листя чи кору дерева. Інші ховаються підкорою, в листі, плодах. Деякі — дуже дрібні.

Усі комахи постійно заклопотані пошуками їжі. Але вони встигають запилюватиквіткові рослини, забезпечуючи їм утворення плодів та насіння. Середнайактивніших запилювачів – – бджоли, джмелі, метелики і мухи.

Світ комах ніби розділився на два ворожі табори: рослиноїдних та хижих.Рослиноїдні поїдають дикорослі й культурні рослини від вершків до корінців.Хижі — полюють на рослиноїдних комах, захищаючи рослинність. Існує щеодна група комах, які живляться рослинними й тваринними рештками, як,наприклад, гнойовик лісовий. Вони — «санітари».

У наш час на Землі панують комахи. Вони чудово пристосувалися до життяв різних природних умовах, немає їх лише в морях.

Марно сподіватися встановити точну чисельність різних видів комах у природі.Кількість їх безмежна, а роль у природі— визначна.

Висновки

  • Тіло комах складається з трьох частин (голови, грудей і черевця), вкритихтвердим покривом, трьох пар ніг і крил.
  • Комахи пристосувалися до життя у різних природних умовах.
  • Комах розподіляють на рослиноїдних, хижих і «санітарів».

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
  2. Робота над загадками (див. додаток до уроку 38)
  3. Робота в парах

— Із назв виберіть і позначте лише комах (літерою К ).

Метелик                  джміль                оса

окунь                      горобець             зозуля

павук                       жук                      ворона

ластівка                   сонечко               соловей

сокіл                       дятел                   крук

мураха                    коник                   пугач

бабка                       сойка                            чапля

 

  1. Робота в парах

— Розгляньте малюнки на с. 105. Розкажіть, де мешкають ці комахи.

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих» ?

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 106,

— Яку будову мають комахи?

— Назвіть комах, яких вам доводилося бачити у природі влітку.

— Поміркуйте, які комахи належать до друзів, ворогів та сусідів людини;Наведіть приклади.

— Складіть план розповіді про життя і розмноження комахи, яку ви вважаєтекорисною.

— Вигадайте сценарій пригодницького мультфільму «У світі комах».

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 103-106.__

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *