1 044 перегляд(ів)

Конспект уроку: Міфи Греції. Повалений Фаетон

Мета. Навчити учнів розуміти і розкривати зміст поняття «міф»;

відрізняти міф від казки; знаходити у міфах фантастичні елементи,

вигадки. Самостійно визначати порядок подій у творі, характеризувати

героїв міфів, висловлювати особисте ставлення до них, знаходити

образні вислови. Вміти самостійно і в співпраці з однокласниками творчо

переказувати прочитане.

Обладнання. Картинки з зображенням людей різних національностей, карта півкуль, карти до уявної мандрівки, які учні заповнили вдома, зошит, кліше на дошці «Я  вважаю…», «На мою думку…», «Я з вами частково згоден, але…», «Я поважаю вашу думку, але…», «Я з вами не згоден», «Це не має значення».

Хід заняття

  1. Емоційний настрій до заняття

– Я рада вас бачити на занятті з зарубіжної літератури. Ми знову з вами в країні міфів і легенд Стародавній Греції. На сьогоднішньому занятті ми будемо багато сперечатись, доводити свою думку, відстоювати власну позицію, ділитися своїми знаннями  про історію Давньої Греції на основі прочитаних міфів. А ще  ми будемо пізнавати нове, цікаве, казкове. Ну, що ж, починаємо.

  1. Змістовна й мотиваційна підготовка учнів до сприймання теми.
    • Вправи на розширення кута зору

                                            Гра «Знайди пару» (Зошит,  завд. 1 с. 3)

Подано два стовпчики слів. Треба прочитати і знайти пару до кожного стовпчика слів.

«Слова-друзі» (синоніми)

 

 

 

 

 

 

 

 

«Слова-вороги» (антоніми)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Про кого з богів Олімпу можна сказати «царює, володарює»?
  • Яку богиню називали «Прекрасною і величною»?
  • У кого в руках доля людей; їх щастя і нещастя, добро і зло, життя і смерть?
    • Робота з картами мандрівки
  • А зараз візьміть картки своєї мандрівки, де у вас записані основні відомості з прочитаних міфів, а також запитання на які б ви хотіли б знайти відповідь, або що було незрозумілим під час читання.

                          Дискусія в стилі телевізійного ток-шоу «Я так думаю»

Під час проведення дискусії учасниками її мають бути всі учні класу. Її мета –  набуття учнями навичок публічних виступів, дискутувань, відстоювання власної позиції, формування громадянської позиції. Ця технологія дає змогу залучити всіх учнів класу до участі, контролювати перебіг дискусії, оцінювати участь кожного. Вчитель на такому уроці є ведучим.

                                           Організація роботи

  1. Оголошення теми.

Тема нашої дискусії така: «Долею людини керують боги; саме від них залежить їх щастя і нещастя, життя і смерть, саме вони утверджують порядок і закони за землі»

  1. Ознайомлення з порядком проведення дискусії.
  • усім учасникам говорити стисло і конкретно;
  • під час побудови висловлювати користуватися «кліше» з дошки;
  • надавати слово може тільки ведучий;
  • ведучий має право зупинити того, хто перевищив ліміт часу.
  1. Підбиття підсумків дискусії

Під час підбиття підсумків звертається увага на те, що залишилося незрозумілим учням під час читання, обговорення і вони не знайшли відповіді на свої запитання і записали їх  в карти мандрівки.

  1. Вивчення нового матеріалу
    • Вступне слово вчителя
  • Сьогодні ми познайомимося ще з одним міфом присвяченому богові батькову і його синові. Ми дізнаємося, які взаємини були між батьками і дітьми у богів.
    • Читання міфу вчителем

Словникова робота (Зошит,  завд. 2 с. 3)

Грецькі боги:

Геліос – бог Сонця.

Посейдон – цар морів та океанів.

Атлант – бог-титан, який на своїх плечах тримав небесне склепіння.

Німфи – малі божества, прекрасні діви; втілювання сили природи.

  • Читання учнями тексту та аналіз змісту.

Назвіть головних героїв міфу. (Зошит,  завд. 2 с. 3)

  • Якими ви їх уявили?
  • Яку біду на Землі спричинив необдуманий вчинок Фаетона? Знайдіть опис .

Які явища природи пояснює міф про Фаетона?

– Коротко охарактеризуйте Фаетона на основі його вчинків і поведінки. (Зошит,  завд. 4 с. 4)

– На вашу думку, чого вчить цей міф? (Зошит,  завд. 5 с. 4)

 

  1. Узагальнення і систематизація знань учнів.

Продовження дискусії в стилі телевізійного ток-шоу

«Я так думаю»

Гра «Займи позицію» (Зошит,  завд. 6  с. 4)

 

                                                     МІФ – це…

Казка, яка розповідає про вигаданих істот.
Легенда про фантастичні події.
Оповідь, що передає уявлення давніх людей про природні явища і людську долю.

 

 

 

 

 

 

Учні висловлюють думку і доводять її.

Робота в групах

Один з учнів називає ім’я грецького бога, інший розповідає, що про нього запам’ятав.

  1. Підсумок заняття

–  Хто з героїв прочитаних міфів найбільше сподобався і чому?

Вчитель. Сьогодні багато людей сприймають міфи як цікаві, сумні або страшні казки. Але міфи — це не просто казки. Ці стародавні оповіді до­помагають ученим докопатися до найглибшо­го коріння історії країн і народів. А часом у су­часних звичаях виявляється спадщина сивої давнини.

Завдання ерудитам. (Зошит,  завд. 7 с.4)

 

  • Прочитайте самостійно міф «Сізіф». На основі прочитаного поясніть вислів «сізіфова праця».
  • Відшукайте міфи, які пояснюють вислови:

невблаганні мойри;

танталові муки;

ахіллесова п’ята.

– Що означають ці вислови?

Icon of Zar F 2 Zar F 2 (17.9 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *