3 836 перегляд(ів)

Конспект уроку: НАРОДНІ ПРОМИСЛИ УКРАЇНИ . НАРОДНІ СВЯТА

Мета: створити умови для збагачення індивідуального досвіду учнів про народні промислиі народні свята України; розвивати пізнавальну активність, допитливість; виховуватилюбов до рідного краю, бажання вивчати минуле, берегти та примножуватитрадиції українського народу.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Поміркуйте, що спільного між усіма людьми на Землі і чим вони відрізняютьсяодне від одного.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про різноманітність країн і народів.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

  1. Робота за підручником (с. 150-153)

— Уміння в малярстві, вишиванні, різьбленні по дереву, виготовленні посудута дитячих іграшок, розмальовуванні писанок, прикрашанні оселі — всеце належить до досвіду, який передався в Україні від діда-прадіда.

— Розгляньте малюнки на с. 150. Розкажіть, що ви бачите на них.

За допомогою батьків дізнайтеся, чим займалися народні майстри у давнинуі чим вони займаються тепер.

 

Практичне завдання

— Багато українських прізвищ утворені від назв професій. Наприклад:Гончаренко(гончар), Коваленко (коваль) тощо. А у вашому класі є прізвищаучнів, утворені від назв професій? Дослідіть.

— Будь-яке свято — народне чи державне — присвячене певній визначнійподії. Тому потрібно знати, що воно означає, з чим або з ким пов’язане, якітрадиції втілює. І тоді буде цікаво відзначити це свято всім класом.

 

Практичне завдання

— Оберіть найближче народне свято і зберіть про нього інформацію. Ознайомтез нею своїх однокласників.

— Розгляньте малюнок на с. 151. Такий одяг, як на малюнку, носили нашіпрабаби та прадіди. Вони вдягали його на свята, весілля. Тепер такі костюмиможна побачити в музеях, під час народних гулянь, коли виступають народніансамблі пісні й танцю.

 

Робота в групі

— Обговоріть особливості костюма свого рідного краю.

— Прочитайте текст ≪ЯквідзначаютьСвятвечір в Україні≫ за Олексою Воропаєм на с. 152-153 і поділітьсясвоїмидумкамищодопрочитаного.

— Щоізпрочитаногобуловамзнайоме?

— Щоновоговидізналися?

— Щоозначаютьсловаузвар і кутя?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 153.

— Розкажіть, як у вашій родині святкують Різдво.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

 

  1. Гра «Що “зайве”?»

Вишита сорочка, штани, стрічка, пояс.

Жупан, вишивана блузка, штани, спідниця, капелюх, чоботи.

Вареники, голубці, коровай, узвар, млинці, піца, борщ.

 

  1. Вікторина

Найголовніший елемент українського одягу. (Сорочка)

Взуття, що входить до складу національного костюма. (Чоботи)

Що вплітають у вінок? (Стрічка)

Літній головний убір чоловіків. (Капелюх)

Особливий головний убір дівчат. (Вінок)

Одяг чоловіків. (Штани)

 

  1. Робота в групі

— Роз’єднайте слова. Прочитайте прислів’я, поясніть їх.

Нерозбившикрашанкинеспечешяєчні.

Не розбивши крашанки, не спечеш яєчні.

(Працюючи, людина має що поїсти, попити і досхочу відпочити.)

Щомістотоноровщоселозвичаїщодвіртоговір.

Що місто — то норов; що село — звичаї; що двір — то говір.

(Ідеться про те, що всі мають свій характер, свої звичаї і закони.)

Вседобрепереймайазлау никай.

Все добре переймай, а зла уникай.

(Добра людина з красивою душею буде завжди привабливою.)

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

с .150-153.

Icon of Ja U Sviti (34) Ja U Sviti (34) (16.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *