3 300 перегляд(ів)

Конспект уроку: НЕ МОЖНА БРАТИ ЧУЖЕ

Мета: довести учням, що в жодному разі не можна брати чуже; сприяти формуваннюпрагнення керуватися у своєму житті цим правилом; виховувати повагу до чужої тасвоєї власності.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

  1. Тестування

— Якщо ти знаєш, що товариш обманює вчителя, ти:

а) повідомиш учителя;

б) розкажеш усім однокласникам;

 

в) поговориш із товаришем про його вчинок.

  1. Гра «Правильний вибір»

— Підкресліть позитивні якості людини:

Щедрість, скупість, ввічливість, працьовитість, делікатність, улесливість,жадібність, справедливість, агресивність, доброта, брехливість.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, чому в жодному разі не можна братичуже.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 90-91)

— Прочитайте текст з дитячої читанки ≪Вінок≫ на с. 90-91 і поділітьсясвоїми думками щодо прочитаного.

— Про кого ви прочитали?

— Розкажіть, що трапилося з Федьком.

— Поясніть слова коваля: ≪Чуже добро пече руки≫.

— Виберіть з поданих слів слова, які характеризують Федька: злодій,пустун, бережливий. Поясніть свій вибір.

 

Робота в групі

— Чи траплялося комусь із вас бути жертвою злодія? Якщо так, то що ви

відчували? Обговоріть такі ситуації.

 

Практичне завдання

Виготовте стіннівку ≪Нашклас≫, щоб вітати однокласників з різними подіями

(перемогою в змаганнях, успіхами в навчанні тощо).

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

 

  1. Тестування

— Якщо ти побачив, що товариш узяв чужу річ, ти:

а) розкажеш тому, в кого взяли цю річ;

б) розкажеш учителеві;

в) поговориш із товаришем, доведеш, що чуже слід повернути.

 

  1. Робота в групі

— Назвіть імена казкових героїв, які могли взяти чуже (вкрасти).

  • ≪Лисичка-суддя≫.

Лисичка обманула котиків і з ’їла весь шматок сиру, поки ≪ділила≫ його надва однакових шматочки. (Трапляються випадки, коли хтось намагаєтьсязаволодіти чужим здобутком, вдаючись до хитрощів та обману, тому не всімлюдям можна довіряти.)

  • ≪Коза-Дереза≫.

Коза оселилася в хатці Зайчика і не пускала його до оселі. (І в реальномужитті буває так, що хтось хоче нечесним шляхом заволодіти чужим

майном.)

  • ≪Триведмеді≫.

Дівчинка без дозволу зайшла до чужої хатинки і користувалася чужими речами.Дівчинка їла з чужого посуду. (Не можна без дозволу брати чужі харчі.)

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Що вас найбільше вразило?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 90-91.

Icon of Ja U Sviti (19) Ja U Sviti (19) (14.7 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *