2 030 перегляд(ів)

Конспект уроку: Нерівномірний рух. Миттєва та середня швидкості

 Мета: Сприяти усвідомленню учнями суттєвих ознак нерівномірного

руху, сформувати поняття середньої та миттєвої швидкості;

формувати в учнів евристичні способи пошуку  проблеми,

розвивати вміння аналізувати і порівнювати явища; виховувати

самостійність та  наполегливість.

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент.

Епіграф

                                                                           Бездіяльність – мати нудьги.

                                                                                                Стендаль

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. «Розминка пам’яті»
  • Які види руху вам відомі ?
  • Що ми називаємо механічним рухом ?
  • Який рух називається прямолінійним ?
  • Який рух називається криволінійним ?
  • Який рух називається рівномірним ?
  • Наведіть приклади рівномірного руху ?

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.     Пояснення вчителя

План

  1. Нерівномірний рух
  2. Середня векторна швидкість
  3. Середня шляхова швидкість
  4. Миттєва швидкість руху

е)  Напрямок миттєвої швидкості

  1. Конспект для учнів

Учні складають словник термінів :

а) Нерівномірний рух

б) Середня векторна швидкість

в) Середня шляхова швидкість

г) Миттєва швидкість руху

  1. Розв’язання задач

Робота в групах. Взаємонавчання.

Учні об’єднуються у кілька груп.

Задача 1. Першу ділянку шляху  – завдовжки 120 м – лижник пройшов за дві хвилини, а другу ділянку – завдовжки 30 м – за 0,5 хвилин. Знайдіть середню шляхову швидкість руху лижника.

 

Задача 2. Відомо, що третину шляху тіло рухалося зі швидкістю 36 км\год, а 300 м, які залишилися, воно подолало за 1 хв. Визначте, скільки часу рухалося тіло, обчисліть середню шляхову швидкість його руху.

Обговорення  задач. Презентація розв’язків. 

 

 ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

    Ігровий прийом “Пошта”

Кожному учню класу присвоюється особистий номер, який є його поштовою адресою. Усі уважно читають тест і на клаптику паперу пишуть лист будь-якому учню, указавши його номер. Зміст листа – запитання з щойно вивченого матеріалу, задача, вибрана із збірника. Отримавши лист,  адресат надсилає відповідь тому учню, який його прислав. Увесь клас повинен бути охоплений листуванням. Допомагають учителю передавати листи обрані листоноші. Перемагає той, хто за відведений час надіслав більше листів і отримав більше відповідей.

 

  1. V. Підсумки.

Ігровий прийом “Юний письменник”.

Учням пропонуємо за поданими малюнками, таблицями, ключовими словами, написати або усно розповісти про все, що дізналися на уроці.

         Домашнє завдання

Опрацювати § 9, виконати вправу 7 (3, 5)

Icon of Fiz10 Urok 12 Fiz10 Urok 12 (15.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *