744 перегляд(ів)

Конспект уроку: Нервова система та поведінка птахів

Мета: ознайомити учнів з особливостями нервової системи й поведінки птахів.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати нервову систему й поведінку птахів.

Базовіпоняття й терміни: птахи, нервова система, поведінка,

Тип уроку:комбінований.

 

Хід уроку

 

І. Організаційнийетап

  1. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Чи можуть птахи демонструвати складну поведінку?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Нервова система птахів

Центральна нервова система птахів складається з головного й спинного мозку, які, у свою чергу, утворені безліччю нервових клітин (нейронів). Найбільш помітна частина головного мозку птахів — великі півкулі, що представляють собою центр вищої нервової діяльності. Поверхня їх гладка, без борозен і звивин, характерних для ссавців, площа їх відносно невеличка, що добре корелює з порівняно низьким рівнем «інтелекту» пернатих. Усередині великих півкуль розміщені центри координації інстинктивних форм активності, у тому числі годівлі й співу.

Мозочок, що у птахів є особливо цікавим, знаходиться безпосередньо за великими півкулями й покритий борознами та звивинами. Його складна будова й великі розміри відповідають непростим завданням, пов’язаним зі збереженням рівноваги в повітрі й координацією безлічі необхідних для здійснення польоту рухів.

У птахів добре розвинені багато органів чуття.

Щоб досить добре бачити під час швидкого польоту, птахи мають кращий, ніж усі інші тварини, зір. Добре розвинений у них також слух, але нюх і смак у більшості видів слабкі…

Biol8 (46) (18.5 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *