3 540 перегляд(ів)

Конспект уроку: ОБОВ’ЯЗКИ В СІМ’Ї

Мета: поглибити знання учнів про основні обов’язки членів сім’ї; розвивати мислення,мовлення; виховувати бажання допомагати батькам, тішити їх своїми успіхами.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Тестування (див. додаток до уроку 10)

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що кожен член сім’ї повинен дбати про

красу, чесність і порядність свого роду.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 40-43)

— Прочитайте вірш Василя Симоненка на с. 40. Розгляньте малюнок нас. 40.

—Про кого розповідається у вірші?

— Чи мають рацію хлопчики?

— Висловте свою думку про їхні скарги.

— Назвіть свої обов’язки в сім’ї.

— Прочитайте і продовжте список робіт, як і ви можете освоїти.

Сервірувати стіл; мити посуд; чистити взуття; загвинчувати гайки; розчищативід снігу двір; годувати кролів, курей; доглядати собаку; прати шкарпетки.

Робота в групі

— Випишіть на дошку ті з перелічених на уроці обов’язків, які виконуютьбільшість із вас, і ті, які назвали лише деякі учні.

— Обговоріть, як і обов’язки відсьогодні має виконувати кожен.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 41. Якою темою об’єднаніці прислів’я?

— Прочитайте оповідання Світлани Кузьменко ≪Івасик≫ на с. 41-42 і поділітьсясвоїми думками щодо прочитаного.

— Розгляньте малюнок на с. 43. Як ви вважаєте, чому засмутилися Івасикові батьки?

— Напишіть Івасикові листа з побажаннями.

— Розкажіть, у яких випадках сумують ваші рідні. Коли ваша поведінкаїм подобається?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Робота в групах

Завдання: згадати, як виконували певну хатню роботу з любов’ю і старанням,розповісти, що відчувають чашки, тарілки, підлога, одяг, коли їх вимили,підмели, зашили або випрали.

  1. Робота над прислів’ями
  • Без сім’ї немає щастя на землі.
  • Які мамка й татко, таке й дитятко.
  • Який кущ, така й хворостина, який батько, така й дитина.
  • Яблуко від яблуні недалеко відкотиться.
  • 3 кривого дерева крива й тінь.

— Який висновок можна зробити на основі прочитаних прислів’їв та приказок?

(Виховання тісно пов’язане із сім’єю.)

— Кожен член родини повинен дбати про красу, чесність, порядність свогороду.

  1. Гра «Хвости»

— Ваші батьки працюють, роблять багато корисного для держави. Прицьому й виконують свої хатні обов’язки.

— Хто у вашій сім’ї готує їсти, пере, прасує, прибирає, ходить до магазину?

—Якщо ви ще не навчилися підтримувати чистоту і порядок у своїй кімнаті,поливати квіти, доглядати за домашніми улюбленцями, то повинні зробитице. Адже — це нескладна робота, і, виконуючи її, ви допомагаєте своїмбатькам.

— Закінчіть правила.

  • Розкидав — склади.
  • Насмітив — …{підмети).
  • Де взяв річ — … (там Ті поклади).
  • Розлив — …(витри).
  • Розсипав — …(збери).
  • Забруднив — … (помий).
  1. Гра «Робимо разом»

Учитель пропонує учням скласти перелік різних справ, як і в їхніх сім’яхвиконуються спільно. Наприклад: всі разом члени сім’ї проводять канікули,готують святковий обід, купують речі тощо.

Потім учні перераховують різні справи, я к і в їх сім’ях не виконуютьсяспільно. Наприклад: кожний сам прибирає свою кімнату, всі лягають спатив різний час, всі по-різному проводять вихідні тощо.

— Чи хотілося б вам, щоб батьки:

  • завжди виконували разом з,вами домашні завдання;
  • завжди грали і гуляли разом з вами;
  • ходили разом з вами до школи;
  • читали з вами одні й ті самі книжки?

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Яку сім’ю називають хорошою?

— Для того, щоб був у сім’ї лад, є певні обов’язки, яких намагаються дотримуватиїї члени. Назвіть обов’язки дітей.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .40-43.

 

 

ДОДАТОК ДО УРОКУ 10

Тестування

  1. Немовляті, щоб стати людиною, необхідно:

а) спілкування,виховання, навчання;

б) виховання, ігри, харчування;

в) прогулянка, спорт, навчання.

  1. Групу близьких родичів називають:

а) друзі;

б) сім’я;

в) суспільство.

  1. Берегинею роду в сім’ї називають:

а) бабусю;

б) маму;

в) старшу дочку.

  1. «Родовідне дерево» — це:

а) систематичне розміщення роду за поколіннями;

б) дерево, яке посадила ця родина;

в) сімейна реліквія.

  1. Як традиційно називають батька в українських родинах?

а) Помічник; ,

б)господар;

в)добродій.

Icon of Ja U Sviti (10) Ja U Sviti (10) (16.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *