2 522 перегляд(ів)

Конспект уроку: Опрацювання та зберігання даних (урок 5)

Мета уроку:

– навчальна:розширити знання учнів про символи; сформувати уявлення про способи кодування інформації, види кодів;

– розвивальна:розвивати логічне мислення, увагу; формувати вміння знаходити аналогії, узагальнювати, робити висновки;

– виховна: виховувати самостійність, відповідальність, вміння працювати в парах.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники,навчальна презентація.

Програмне забезпечення: Гра «Магазин»

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Мотивацій навчальної діяльності

— У захопливому оповіданні Едгара По «Золотий жук» головний герой Легран на випадково нагрітому аркуші пергаменту виявив зображення черепа козеняти і рядки таємних знаків (учитель демонструє на екрані):

— Чи можете ви здогадатися, про що йдеться в записці?

— А ось головний герой оповідання здогадався, що перед ним написана спеціальним чорнилом записка пірата Кідда (лат. kidd — козеня), у якій він повідомляв про місце знаходження скарбів, закопаних багато років тому. Вміння декодувати інформацію дуже допомогло Леграну. Воно допоможе й  вам, якщо будете уважними на уроці.

— Сьогодні ми з вами поговоримо про кодування та декодування інформації, дізнаємося про те, з якими кодами ми зустрічаємося щодня, і про те, що треба знати, щоб прочитати закодоване повідомлення.

ІІІ. Засвоєння нових знань

Бесіда

— Навіщо кодувати повідомлення?

— Що треба знати (або мати), щоб прочитати закодовану інформацію?

— Чи можна алфавіт назвати кодом?

Робота з підручником: § 5.

IV. Фізкультхвилинка

Розділові знаки

Учитель називає речення. Якщо в кінці речення треба поставити крапку, діти присідають, якщо знак оклику — стоять рівно, якщо знак питання — згинають шию та спину.

V. Формування вмінь і навичок

Робота за комп’ютером

1)    Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

2)Інструктаж учителя.

Гра «Магазин»

Сьогодні ти знову працюватимеш із програмою, яка допоможе розвинути твою пам’ять.

Уважно запам’ятай розташування предметів на вітрині і розмісти їх на своїх місцях.

3) Практична робота за комп’ютерами

3) Вправи для очей.

БУРАТІНО


Спершу очима всі дружно

«стріляємо» —

Потім їх з боку в бік повертаємо.

Вдивляємось при цьому вліво-

вправо якнайдалі,

А потім — вгору-вниз, так само

й далі.

Потім очі закриваємо

І до себе промовляємо:

«Я неначе Буратіно,

носом напишу картину».

Малюємо картини і картинки,

Звісно, якщо маємо хвилинку.

Так ми з очей напругу знімаємо..


VІ. Підсумок уроку

Розкодуйте запис.

(Молодці)

VII. Домашнє завдання

Підручник ст.- 24-27

Icon of Infor 3 (3) Infor 3 (3) (24.1 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

2 comments for “Конспект уроку: Опрацювання та зберігання даних (урок 5)

  1. Лариса
    08.10.2014 at 12:43

    ljpdjkmnt crfxfnb ehjr

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *