1 803 перегляд(ів)

Конспект уроку: Особливості догляду за плетенимивиробами з натуральних матеріалів

Мета: формування вмінь учнів виконувати основні елементи плетіння гачком та знання особливостей догляду за плетеними виробами; розвиток творчої активності учнів; виховання працелюбності та бережливого ставлення до інструментів і матеріалів.

Завдання для учнів:

  • • ознайомитись з правилами догляду за плетеними виробами з натуральних матеріалів;
  • • виготовити композицію зі сплетених квітів.

Методи: ігри ≪Термінологічний ланцюжок ≫, ≪Бджолиний вулик ≫, робота з підручником, взаємоперевірка, робота в групах, спостереження, вправа ≪Незакінчене речення ≫.

Інструменти та матеріали: гачки для плетіння обраних виробів, нитки, ножиці.

Наочні посібники, ТЗН, додаткові матеріали: схеми візерунків для плетіння гачком, динамічна таблиця ≪Основні елементи плетіння гачком ≫, підручник (Трудове навчання. 7 кл. : підруч. Длязагальноосв. навч. закл. / Л. І. Денисенко, О. П. Гнеденко, Т. С. Мачача та ін.— К.; Ірпінь : ВТФ ≪Перун≫, 2007.— 192 с. : іл.).

Міжпредметні зв’язки: основи здоров’я.

Тип заняття: комбіноване.

Хід заняття

І. Організаційний момент

Привітання, перевірка присутніх та готовності учнів і майстерні до заняття.

Створення позитивного емоційного настрою учнів.

У ч и т е л ь

Вже продзвенів шкільний дзвінок й зібрав дітей всіх на урок,

І знову з вами ми зустрілись, тож зразу візьмемось за діло.

Будемо плідно працювати, знання і вміння здобувати,

Бо здавна всім відомо, діти: знань за плечима не носити!

ІІ. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів Гра «Термінологічний ланцюжок»

У ч и т е л ь. Діти, над якою темою ми працювали на минуломузанятті? (Бесіда з класом) Працюючи над нею, а також упродовжпопередніх занять, ви вивчили чимало слів — термінів. Тож я пропоную пограти в гру «Термінологічний ланцюжок». Її умови дужепрості: ви по черзі, без обдумування, називаєте термін, який безпосередньо стосується розглянутих нами тем. З гри вибуває той, хтоне зможе назвати слово.(Учні по ланцюжку називають терміни, засвоєні на попередніхзаняттях.)

А зараз ми відступимо від правил гри і продовжимо її трохиінакше. Тепер я називаю вам термін, а ви повинні сказати, що вінозначає: борідка, схема, в’язання, гачок, ланцюжок, стовпчик, номер гачка, глуха петля.

Взаємоперевірка тестів та обговорення результатів тестування

Домашнє завдання попереднього заняття полягало в тому, щодітям пропонувалося самостійно дати відповіді на запитання тестів.Під час перевірки вчитель з’ясовує, на якому рівні діти впоралисьіз запитаннями, які виникали складнощі під час їх виконання.

Робота з динамічною таблицею «Основні елементи плетіння гачком»

На дошці знаходиться динамічна таблиця, але в ній є незаповнені місця. Учитель пропонує заповнити їх, вставляючи в прорізина таблиці картки з відповідями. Якщо проріз знаходиться ліворуч,необхідно вставити картку із зображенням умовного позначення,якщо праворуч — картку з назвою елемента плетіння. Виконанняцього завдання сприяє більш ефективному запам’ятовуванню якназв основних елементів плетіння, так і їх умовних позначень.

Назва основного елемента плетіння гачком Умовне позначення
Повітряна петля (петля підйому)  
Півстовпчик ()  
  +
Стовпчик з одним накидом  
   

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

У ч и т е л ь. Виготовляючи плетений виріб, слід звернути особливу увагу на його естетичний вигляд, який неабиякою мірою залежить від того, чи вміємо ми правильно доглядати за ним, аджевиготовлений власноруч виріб є ексклюзивним і дорогим тому, хто

його виготовив, оскільки виготовляється з матеріалу, підібраногона власний смак та самотужки підібраних узорів. Тож для того,щоб ваш виріб завжди залишався гарним, щоб ним могли захоплюватися інші, потрібно добре знати, як саме доглядати за ним.

ІV. Вивчення теоретичного матеріалу

Самостійна робота учнів

За матеріалами підручника на с. 163 учні самостійно ознайомлюються з особливостями догляду за готовими плетеними виробами.

Ігрова вправа «Бджолиний вулик»

Після опрацювання матеріалу підручника вчитель ставить запитання за опрацьованим текстом одному з учнів класу, той даєвідповідь на поставлене запитання. Після цього сам ставить питання іншому учневі, і т. д.

Орієнтовне коло питань

Чому важливо дотримуватись правил догляду за плетеними виробами?

Для чого під час прання в’язаних виробів у воду слід додаватипитну соду?

Чому вовняні вироби під час прання не можна терти?

Які особливості прасування в’язаних виробів?

Проведення хвилинки відпочинку (руханки)

Разом, діти, підніміться і до сонця потягніться,

Ніби сонях золотавий, погойдайтесь вліво й вправо.

Раптом вітер налітає й до землі всіх прихиляє…

Дощик пил увесь з нас змив і усіх повеселив,

Тож за парти слід сідати і роботу завершати!

V. Практична робота

Учитель, звертаючи увагу учнів на дотримання ними правилбезпечної праці, пропонує їм об’єднатися в групи та зібрати композицію «Квітковий вернісаж». Об’єднати учнів у групи можна різними способами, зокрема підготувати паперові фішки різних кольорів або різні геометричні фігури, які вчитель пропонує учням дістати з кошика (коробки, торбинки тощо). Після чого вони об’єднуютьсяза кольором чи геометричною фігурою (див. додаток «Про формиорганізації учнів у групи»). Учні розпочинають самостійне виконання завдання, учитель забезпечує їхню безперервну роботу, проводить поточне індивідуальне або групове інструктування, роздає листи комплексного оцінювання виробів (див. додаток А). Після завершення приймає виконану роботу, звертає увагу на її якість, демонструє композиції перед класом, опрацьовує й озвучує результати комплексного оцінювання готових виробів.

VІ. Підбиття підсумків заняттяВправа «Незакінчені речення»

Учитель заздалегідь пише на дошці незакінчені речення і пропонує учням зачитати та продовжити їх.

♦♦Найцікавішим для мене на сьогоднішньому занятті було…

♦♦Я дізналася для себе…

♦♦Опрацьований на занятті матеріал мені знадобиться для…

Домашнє завдання

1. Повторити методи проектування.

2. За допомогою різних інформаційних джерел зібрати матеріалпро об’єкт проектування.

ДОДАТКИ

Додаток А

Лист комплексного оцінювання композиції «Квітковий

вернісаж»

Прізвище,

ім’я учня

(групи учнів)

Критерій

оцінювання

Самооцінка Оцінка

групи

Оцінка

вчителя

  Привабливість виробу      
Оригінальність композиційного рішення      
Гармонійність кольорового сполучення плетених

елементів

     
Якість плетених елементів та виготовленої композиції в цілому      
Icon of Trud Div7 (4) Trud Div7 (4) (11.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *