1 846 перегляд(ів)

Конспект уроку: ПАМ’ЯТНІ ДАТИ. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ

Мета: розширити знання учнів про державні свята нашої країни; перевірити знанняз курсу, отримані протягом року; розвивати вміння співставляти, порівнювати, виділятиголовне; виховувати патріотичні почуття.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні у нас підсумковий урок курсу ≪Я у світі≫.

 

III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

 

  1. Робота за підручником (с. 154-158)

— Прочитайте текст на с. 154 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

—Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Розгляньте малюнки на с. 154-155. Які свята на них зображено?

— Розкажіть, я к ви охороняєте і примножуєте природу.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 156. Якою темою об’єднаніці прислів’я?

— Прочитайте рубрику ≪Чи знаєш ти?≫ на с. 156. Розкажіть, про що ви дізналися.

— Прочитайте текст ≪Міжнародний день захисту дітей≫ нас. 156-157.

— Як ви розумієте слова:акція і благодійна акція?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 157.

— Розкажіть, я к відзначають Міжнародний день захисту дітей у місцевості,де ви живете.

— Що ви запропонували би для підтримки дітей-сиріт, інвалідів, безпритульних?

 

  1. Перевір свої досягнення

— Позначте правильну відповідь.

  1. Людині для життя необхідні:

а) повітря, вода, їжа, тепло;

б) цукерки, лимонад, морозиво;

в) іграшки, комп’ютер, телевізор.

 

  1. Діти в сім’ї мають:

а) тільки права;

б) тільки обов’язки;

в) права та обов’язки.

 

  1. До культурної спадщини українців належать:

а) річки, моря, озера;

б) твори мистецтва, книжки;

в) народні звичаї.

 

  1. Учитися треба для того, щоб:

а) похвалили мама й тато;

б) бути успішним у житті;

в) виділятися серед інших.

 

  1. Для людини найважливішим є:

а) гарний одяг;

б) колір очей;

в) поведінка.

 

  1. Права та обов’язки громадян записано:

а) у зошиті;

б) у Конституції;

в) у підручнику.

 

— Дайте повну відповідь.

  1. Назвіть найбільші українські міста.
  2. Назвіть пам’ятні місця в Києві.
  3. Назвіть славетних українців.
  4. Які в України країни-сусіди?
  5. Які українські народні свята вам відомі?

 

  1. Робота в групах

1) Гра «Правда навпаки».

— Розшифруйте народні приказки та прислів’я про дружбу.

  • Вороги забуваються у радості. (Друзі пізнаються у біді.)
  • Новий ворог гірший за двох старих. (Старий друг кращий за двох нових.)
  • Не скажу тобі, хто мій ворог,— ти не скажеш, хто я. (Скажи мені, хто твійдруг,— я скажу, хто ти.)

 

2) Гра «Доповни прислів’я».

  • Правда і в морі… (не тоне).
  • Правда холодна, а брехня… (тепла).
  • За добро добром… (платять).
  • Добре ім’я краще всякого… (багатства).
  • Шабля ранить голову, а слово… (душу).
  • Людина без друзів, мов дерево… (без коріння).
  1. Гра «Біле — чорне»

— Якщо я називатиму добрий учинок, піднімайте білу картку; якщо злий,поганий — чорну.

  • Привітатися під час зустрічі.
  • Штовхнути й не вибачитися.
  • Допомогти підняти річ.
  • До всіх у сім’ї бути ласкавим і ніжним.
  • Інколи обманювати товариша.
  • Насміхатися з чужого горя.
  • Захищати слабкого.
  • Ділитися з іншими тим, що у тебе є.

 

  1. Творча вправа «Людина майбутнього»

Учитель пропонує учням описати характер людини майбутнього та намалюватипортрет цієї людини. За малюнками одне одного діти описують характерлюдей майбутнього.

З малюнків і описів дітей організовується виставка: ≪Наші думки про майбутнє≫.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого ви навчалися на уроках курсу ≪Я у світі≫?

— Що нового дізналися протягом року?

Icon of Ja U Sviti (35) Ja U Sviti (35) (16.5 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *