1 651 перегляд(ів)

Конспект уроку по біології: Різноманітність плацентарних ссавців: ряди Комахоїдні, Рукокрилі, Гризуни й Зайцеподібні

Мета: ознайомити учнів із плацентарними ссавцями, розповісти про ряди Комахоїдні, Рукокрилі, Гризуни, Зайцеподібні.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості будови й життєдіяльності плацентарних ссавців і представників рядів Комахоїдні, Рукокрилі, Гризуни, Зайцеподібні.

Базові поняття й терміни: плацентарні ссавці, різноманітність плацентарних ссавців.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

  1. I. Організаційнийетап

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Хто знає, чому плацентарні ссавці одержали таку назву? Чому у них немає сумки?Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Особливостіплацентарнихссавців

До групи вищих звірів (плацентарних ссавців) входить переважна більшість сучасних ссавців, розповсюджених на усіх континентах. У них розвинена пл’ацента, і дитинчата народжуються досить сформованими і здатними самостійно ссати молоко. Температура тіла висока й відносно постійна. Зуби зазвичай диференційовані на різці, ікла й корінні. У більшості тварин молочні зуби замінюються постійними.

  1. Ряд Комахоїдні

Цей ряд поєднує найбільш примітивних плацентарних звірів. Мозок їх відносно малий, кора гладка, без звивин, у більшості зуби слабко диференційовані. Морда витягнута в довгий рухливий хоботок. Розміри тіла середні й дрібні. Харчуються комахами і їхніми личинками. Представники — кріт, землерийка, їжак, хохуля.

Комахоїдні поширені майже по всьому світу за винятком Антарктиди, Австралії й більшої Частини Південної Америки. До півночі вони йдуть до берегів і великих островів Льодовитого океану, у горах піднімаються майже до нижнього краю сніжників і льодовиків. Комахоїдні — одна з найдавніших груп вищих звірів. Викопні залишки їх відомі з верхньокрейдяних відкладень мезозойської ери. Час, який минув відтоді до наших днів, складає понад 135 мільйонів років. Систематика комахоїдних дотепер залишається недостатньо опрацьованою…

Biol8 (53) (14.9 KiB, 5 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *