2 132 перегляд(ів)

Конспект уроку: ПОВТОРЮЄМО ОСНОВНІ ПРАВИЛА РОБОТИ ЗА КОМП’ЮТЕРОМ

Мета уроку:

  • навчальна: повторити правила ввімкнення та вимкнення комп’ютера, вибору та за­пуску програм, призначення основних клавіш клавіатури;
  • розвивальна:розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння роби­ти висновки;_________________________________________
  • виховна: виховувати інтерес до інформатики, відповідальність, самостійність.

Тип уроку:повторення вивченого матеріалу, удосконалення вмінь і навичок.

Обладнання та наочність:дошка, комп’ютери, підручники, картки з основними клаві­шами клавіатури та кнопками керування вікном.___________

Програмне забезпечення:текстовий редактор Блокнот. ___

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
  2. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Гра «Добери слово»

—  Комп’юшко розгубив усі свої пристрої. Допоможіть йому. Доберіть до поданих слів інші слова, що позначають пристрої комп’ютера.

ПЕРСОНАЛЬНИЙ (комп’ютер)

СИСТЕМНИЙ (блок)

ПЛОСКИЙ (монітор)

КОЛЬОРОВИЙ (принтер)

ЛАЗЕРНИЙ (диск)

—  На якому з цих пристроїв знаходиться кнопка, з якої ми починаємо роботу з комп’ютером? (Системний блок, кнопка Power.)

—  Як саме ми повинні ввімкнути комп’ютер?

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Робота в парах

—  Що саме ми побачимо, коли комп’ютерготовий до роботи? (Робо­чий стіл)

—  Що знаходиться на робочому столі комп’ютера? (Ярлики програм, файли, папки)

—  Сполучіть ярлики знайомих вам програм з їх назвами.

—  Як саме потрібно запустити програму за допомогою ярлика?

—  Що ми побачимо, якщо все зро­бимо правильно?

Гра «Так чи ні» (за картками з кнопками керування вікном)

—            Ця кнопка закриває вікно.

—            Ця кнопка розгортає вікно на весь екран.

—            Ця кнопка згортає вікно.

Ця кнопка повертає розгорнуте вікно до попередніх розмірів.

  1. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

ЗАЙЧИКИ

Сірі зайчики маленькі                    А щоб добре працювати,

(Вушка є у них довгенькі)             Треба трішки пострибати.

В лісі грались, веселились, —       Відпочили, розім’ялись

Працювати вже стомились.           Й до роботи знову взялись.

  1. УДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

Гра «Яка буква?» (за таблицями з клавіатурою)

Учитель називає, у якому ряді або між якими літерами знаходиться буква, а учні повинні знайти її в таблиці та назвати.

Наприклад: ця буква знаходиться між буквами П та О; ця буква знахо­диться під буквою Й тощо.

Гра «Назви відоме»
Серед карток з клавішами на дошці вибрати ті, які вже знає­мо, та пояснити їх призначення.

 

Робота з підручником: § 2.____________________

—            Пригадаймо, як потрібно діяти, щоб видалити зайвий символ (алго­ритм нас. 13).

—            Для роботи з текстами нам доведеться змінювати мову введення. Пригадаймо, як це зробити (схема на с. 13).

Робота за комп’ютером

1)            Інструктаж учителя.

—            А зараз ви продемонструєте, чи добре пам’ятаєте прийоми введення та редагування текстів. Вам потрібно буде відкрити вже знайомий тексто­вий редактор Блокнотта ввести невеликий вірш, розміщений у ваших під­ручниках (с. 14 завдання 6). Спочатку прочитаймо його.

—            Чи можна назвати цей вірш гумористичним?

—            Які розділові знаки ви зустріли у вірші?

—            Зверніть увагу на розташування заголовка вірша.

2)            Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Гра «Доповніть речення»

  • Не можна розпочинати роботу без… (дозволу вчителя).
  • Не торкайся… (шнурів, розеток).
  • Відстань до монітора має бути… (50 см).
  • Не торкайся пальцями екрана… (монітора).
  • За комп’ютерним столом не можна… (їсти й пити).

3)            Практична робота за комп’ютерами.

4)            Вправи для очей («Совенята»).

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Гра «Незнайко»

Учитель показує картку з клавішею та (від імені Незнайка) каже, для чого вона призначена. Діти визначають, помилився Незнайко чи ні.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Icon of Infor 3 (2) Infor 3 (2) (33.0 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *