4 727 перегляд(ів)

Конспект уроку: ПРАВИЛА ЖИТТЯ В СУСПІЛЬСТВІ

Мета: ознайомити учнів із правилами життя в суспільстві; розвивати мислення, мовлення;виховувати любов до рідної землі, національну свідомість, приналежність доукраїнського народу, народу спілкування.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Гра Знайдипару

— Чим прославили Україну ці видатні люди? З’єднайте відповідні пари.

Нестор                    конструктор літаків

Боян академік,                 електрозварювальник

Олег Антонов                  літописець

Петро Сагайдачний         основоположник української класичної музики

Микола Лисенко              видатний співець

Євген Патон                     козацький гетьман

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про правила життя в суспільстві.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

  1. Робота за підручником (с. 124-131)

— Прочитайте текст на с. 124-125 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Як ви розумієте вислів: ≪Держава -— це дім для народу≫?

— Продовжіть речення: ≪Я не знав, що Україна розмірами більша за такідержави…≫.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 125. Якою темою об’єднаніці прислів’я?

— Прочитайте текст на с. 125-126 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Який найголовніший документ нашої держави?

— Які права захищають інтереси кожного громадянина України?

— Який обов’язок кожного громадянина України?

— Пригадайте десять заповідей Божих.

Пам’ятай! Не чини і не бажай іншому того, чого не бажаєш собі.

— Розгляньте малюнок на с. 127. Про що розказують дорослі дитині?

— Що означають слова: закон, Конституція, урядовець?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 127.

— Кажуть, що право одного закінчується там, де починається право іншого.Як ви це розумієте?

— Хто може захистити інтереси і права людини, якщо вона не знає якогось

закону? (Знавці закону — адвокати, юристи.)

 

Робота в парі

— Розподіліть подані поняття на дві групи: права та обов’язки. Пояснітьсвій вибір.

Навчатися; відпочивати, розважатися; допомагати батькам; піклуватисяпро здоров’я; повноцінно харчуватися; поважати батьків; висловлювати власнідумки; шанувати Батьківщину.

 

Робота в групі

— Прочитайте текст на с. 128. Розгляньте малюнок на с. 128. Обговоріть

цю ситуацію. Придумайте кінцівку оповідання. Дайте йому назву.

— Що означає слово правопорушення?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку на с. 128.

 

Робота в парі

— Обговоріть ситуації, подані на с. 129. Дайте відповідь на запитання:кому завдадуть шкоди наслідки такої поведінки дітей?

Запам’ятай! Ніхто не має права заподіювати шкоду іншій людині. Ніхтоне має права брати чуже, псувати його, знущатися з іншої людини. Якщо людинапорушує закон, то відповідатиме за це.

 

Робота в групі

— Прочитайте текст на с. 129-130. Оберіть, від чого варто відмовитись,якщо запропонують. Поясніть свій вибір.

Випалити цигарку; украсти в когось якусь річ; погратись; прийти на деньнародження; посторожити, поки інші залізуть у чужий сад; галасувати під вікнами;прочитати чужі листи, повідомлення; повернути загублену річ.

 

Практичне завдання

— Оформіть плакат ≪Я відмовлюсь, якщо…≫, на якому кожен із вас можезаписати певну ситуацію. Після заповнення плаката обговоріть запропонованіситуації.

— Прочитайте текст на с. 130 -131, розгляньте малюнок і поділіться своїмидумками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що означає слово кореспонденція? Прочитайте про це у тлумачномусловничку на с. 131.

— Поміркуйте, чому не можна читати чужих листів, підслуховувати приватнірозмови, розповідати про чужі таємниці.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Гра ≪Права та обов’язки≫(див. додаток до уроку 28)

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що таке Конституція?

— Як ухвалюються закони?

— Які обов’язки мають громадяни України?

— Які права мають громадяни України?

— Які у вас є права? З чим пов’язані права? Які у вас є обов’язки?

— Що ви повинні робити сьогодні, щоб виконати обов’язки , записанів Конституції?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .124-131.

 

 

ДОДАТОК ДО УРОКУ 28

Гра Праватаобов’язки

— Розподіліть подані твердження у два стовпчики.

Права                                              Обов’язки

 

1) Берегти шкільне майно.

2) Брати участь у конкурсах, змаганнях.

3) Дотримувати правил дорожнього руху.

4) Дотримувати правил особистої гігієни.

5) Старанно вчитися.

6) Користуватися бібліотеками, спортивними залами, обладнанням школи.

7) Берегти природу, пам’ятки культури.

8) Охороняти здоров’я.

9) Дотримувати моральних норм поведінки.

10) Гратися, розважатися, відпочивати.

11) Навчатися.

Icon of Ja U Sviti (28) Ja U Sviti (28) (17.1 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *