5 961 перегляд(ів)

Конспект уроку: Птахи

Мета:продовжити формувати поняття «птахи»; розвивати вміння описувати птахів,визначати їх за істотними ознаками; розвивати спостережливість, мовлення, мислення,пам’ять учнів; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Назвіть ознаки риб.

— Що допомагає рибі рухатися?

— Від чого залежить форма риби? Наведіть приклади.

— На які групи розподіляють риб за способом живлення?

— Яким є значення риб у природі?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про будову, пристосування до польотута способи живлення птахів.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с 109-112)

Пригадайте істотні ознаки птахів.

Запам’ятайте! Тіло птахів укрите пір’ям і поділяється на голову, шию,тулуб і кінцівки. На голові— дзьоб, за допомогою передніх кінцівок — крил —птахи літають.

— Чи швидко літають птахи?

Як птахи підкорили повітряний простір?

Виявляється, у птахів не одне, а ціла низка пристосувань для польоту. По-перше, це пір’яний покрив. Пір’я зменшило вагу птахів. Замість передніх кінцівоку них крила.

По-друге, легкий та міцний скелет і гарно розвинені м’язи, які спричиняютьзмахи крил.

По-третє, щоб летіти, доводиться витрачати багато енергії. Тому птахидуже багато їдять.

Завдяки здатності літати птахам легше знаходити їжу. Згори добре видной дістатися будь-куди зручно. Живляться птахи по-різному.

— Розгляньте малюнок 88. За допомогою різних джерел інформаціїз’ясуйте, чим живляться зображені на ньому птахи.

Робота в групах.

Позмагайтеся! Яка група назве більше птахів, що різняться за способомживлення.

Висновки

  • Птахи мають досконалі пристосування до польоту.
  • Завдяки здатності літати птахам легше знаходити собі їжу.
  • Птахи різняться за способами живлення.

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Робота над загадками
  • Прилетіли гості,

Сіли на помості.

Без сокири, без лопати,

Збудували собі хати. (Птахи)

  • Довгі ноги, довгий ніс,

По болоту ходить скрізь. (Журавель)

  • Біла латка,

Чорна латка

По дереву скаче. (Сорока)

  • Не лікар, а дерева лікує. (Дятел)
  • 3 дерева лунає звук:

Хто там стукає: тук-тук? (Дятел)

  • Сам вечірньої години

Заховався в кущ малини.

Та на дуду голосну

Грає пісню чарівну. (Соловей)

  • Ноги довгі, мов жердини,

Чванькувата ця пташина,

Нові чоботи убрала,

По болоту почвалала. (Чапля)

  • Довгі ноги — довгий ніс.

Прилетів — обід приніс.

Смачних жабеняток

Для своїх маляток. (Лелека)

  1. Практичне завдання

— Розгляньте птахів, зображених на малюнку 89. Розкажіть про кожногоптаха за планом:

1) назва птаха;

2) розмір (великий, середній, малий);

3) частини тіла (голова, тулуб, ноги, хвіст);

4) чим укрите тіло;

5) особливості зовнішньої будови.

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 112. ;

— Яку будову мають птахи?

— Яке значення для польоту мають особливості будови птахів?

— Як птахи отримують енергію для польоту?

. — Дослідіть: чим живляться птахи, яких ви можете спостерігати у своїй місцевості. Наведіть приклади.

— Які казки або пісні про птахів ви знаєте? Про які особливості цих тварину них ідеться? ;

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .109-112.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *