1 192 перегляд(ів)

Конспект уроку: Рівноприскорений рух. Прискорення.

Мета: Ввести поняття рівноприскореного прямолінійного руху, описати

його математично, пояснити учням фізичний зміст прискорення;

розвивати творчу уяву учнів; активізувати здійснення

інформаційного обміну; вчити учнів здійснювати аналітико-

синтетичні операції; виховувати самостійність та

спостережливість.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. «Асоціативне мереживо».

Ключове слово «рух». Які виникають асоціації ?

  1. Фізичний пінг-понг

До дошки викликаємо два учня. Вони по черзі задають один одному запитання з теми домашнього завдання, які були підготовлені вдома. Клас оцінює якість запитань і відповідей. Враховується оригінальність, кмітливість, гумор, ґрунтовність. Можна запросити декілька пар, як це відбувається на звичайних змаганнях.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Чи спостерігали ви змагання легкоатлетів-спринтерів ? Спортсмени майже миттєво зриваються з місця, частки секунди – і вони набирають швидкість, недоступну звичайній людині. Але хоч як швидко розганяються бігуни, серед них виявляються ті, які витрачають на розгін ледь-ледь більше часу і програють. Обізнана людина скаже: «Не вистачило прискорення». Про те, що таке прискорення і як воно пов’язане зі швидкістю руху та часом, йтиметься  сьогодні на уроці.

Вчитель вводить поняття:

  • прискорення;
  • його позначення;
  • одиниця прискорення;
  • формула прискорення;
  • означення рівноприскореного руху;
  • формулу швидкості при рівноприскореному русі.

«Коло ідей» :

Чи може бути прискорення від’ємним ? Чому ? Коли саме ? Чи векторна це величина ? Чому ?

Демонстрація : рух кульки по похилому жолобу.

Опишіть спостережуване явище.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Хвилинка релаксації “Аура”

Сядьте зручно на стілець, притисніть ступні до підлоги. Руки покладіть на стегна долонями догори. Заплющте очі, зробіть глибокий вдих і вільний видих. Повторіть це до відчуття розслаблення, звільніться від будь-яких думок, зосередьтеся на власних відчуттях. Уявно зв’язуємося із центром Землі. Сконцентровуємося на верхній частині голови. Уявіть свою ауру, оболонку, яка обіймає все тіло з голови до ніг на великій відстані від нього. В уяві прослідкуйте свою ауру від голови вздовж шиї, плечей, тулуба, рук, ніг, ступенів. Якщо важко побачити ауру, просто відчуйте ауру подумки.

Створіть подумки нейтральне жовтогаряче світло і рівномірно заповніть ним ауру. Уявіть, як енергія циркулює по всій вашій аурі. Створіть образ чистої, ясної, нейтральної світло-золотої енергії, яка омиває все ваше тіло. Зафіксуйте уявний образ вашої аури. Відчуйте радість повної безпеки, оскільки яскрава світло-золотиста аура захищає вас від негативних імпульсів. Розплющте очі, складіть долоні й посидьте спокійно 2 – 3 хвилини. Потім встаньте, потрусіть руками, пострибайте на місці, потягніться.

2.Розв’язування задач і вправ

Вчитель пропонує дані задачі поділити на групи:

а) для колективного розв’язання;

б) для самостійного розв’язання;

в) для миттєвої відповіді.

Задача 1. Після того, як потяг почав гальмувати з прискоренням 0,5 м/с2, він пройшов до зупинки 225 м. З якою швидкістю рухався потяг? Потягом якого часу він зупинився ?

Задача 2. Автомобіль за 10 с від початку руху набрав швидкість 72 км/год. З яким прискоренням він рухався ? Який шлях пройшов за цей час ?

Задача 3. Чи може тіло рухатися з великою швидкістю, але з малим прискоренням ?

Задача 4. Чи буває так , що водночас швидкість дорівнює нулю, а прискорення не дорівнює нулю ?

Задача 5. Вагон наїхав на гальмівний башмак, маючи швидкість 4,5 км/год., і через 5 с зупинився. Знайдіть гальмівний шлях.

 

  1. V. Підсумок.

Прийом “Мікрофон”

Учні за допомогою уявного мікрофону висловлюють свої думки, враження, побажання

Домашнє завдання:

Опрацювати  §10. Виконати  вправу 8 (4,5,6)

Icon of Fiz10 Urok 13 Fiz10 Urok 13 (17.2 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *