1 310 перегляд(ів)

Конспект уроку: Різноманітність і значення земноводних. Охорона земноводних

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю земноводних.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати різноманітність і значення земноводних.

Базовіпоняття й терміни:земноводні, різноманітністьземноводних, охороназемноводних.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

I.Організаційний етап

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Чим відрізняються ропухи від жаб?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Різноманітністьземноводних

На відміну від жаб ропухи менше залежать від води. Шкіра у ропух більш суха й частково ороговіла. Задні кінцівки значно коротші, ніж у жаб. Але для того, щоб докладніше відповісти на це питання, треба ознайомитися з особливостями рядів земноводних.

Земноводні — найменш численний клас хребетних, що включає лише майже 2100 сучасних видів, представлених трьома рядами: Безхвості, Хвостаті і Безногі.

Безхвості земноводні складають найбільшу кількість — понад 1800 видів, що пристосувалися до пересування по суші стрибками за допомогою подовжених задніх кінцівок. Сюди належать різні жаби, ропухи, землянки, жерлянки, квакші й т. п. Поширені безхвості по всіх материках, крім Антарктиди.

Хвостаті земноводні примітивніші, їх усього майже 280 видів. До них належать різні саламандри й тритони, розповсюджені майже винятково у Північній півкулі.

Безногі земноводні об’єднують приблизно 55 видів тропічних черв’яг, більшість із яких веде підземний спосіб життя. Очевидно, це дуже давні земноводні, що дожили до наших днів завдяки пристосованості до риючого способу життя.

Найпоширеніші у нас безхвості земноводні — це жаби — озерна й ставкова. Вони об’єднані спільною назвою — зелені. Ці жаби дійсно зелені, хоча бувають і темно-маслинові, і навіть сірі. (У ставкової жаби зелений колір яскравіший.) Обидві вони типові жительки водойм і далеко від води, як правило, не йдуть. Ставкова іноді зустрічається далеко від водоймищ. Більшу частину часу вони проводять на березі або у воді. Озерна активна й удень, і вночі, ставкова, за винятком весняного періоду, уночі спить на дні водойми…

Biol8 (40) (16.9 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *