1 257 перегляд(ів)

Конспект уроку: Різноманітність кісткових риб

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю кісткових риб.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати різноманітність кісткових риб.

Базові поняття й терміни: кісткові риби, різноманітність кісткових риб.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

I.Організаційний етап

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпроблемноїситуаціїабопитання

Яка риба нереститься взимку й чому?

III. Вивчення нового матеріалуРозповідь учителя з елементамибесіди

  1. Різноманітністькістковихриб

Узимку нереститься минь, тому що ця риба прийшла до нас із часів льодовикового періоду й улітку для нересту їй занадто тепло. Минь — єдиний представник родини тріскових, що живе в прісних водах. Це холодолюбна риба, що проявляє активність при температурі води не вище +10 °С, тому в літню пору спіймати його практично неможливо.

Кісткові риби досить різноманітні, вони зустрічаються в прісних водах, у солонуватих морях і океанах, у гірських озерах і струмках, у глибинах океанських западин, в освітлюваних сонцем коралових рифах, у позбавлених світла печерах океану.

Споконвічні мешканці водного середовища, деякі риби набули здатність злітати з води, пролітаючи в повітрі до декількох сотень метрів, а у деяких розвинулися пристосування в зябровій порожнині або плавальному міхурі, що дозволяють їм довгий час бути поза водою в атмосфері вологого повітря тропіків.

Нарешті, деякі риби — дводишні, багатопероподібні — мають поряд із зябрами й чарункоподібний плавальний міхур або справжні легені, що дозволяють їм дихати атмосферним повітрям.

Серед кісткових риб є свої гіганти й карлики — від сягаючих 5—7 м довжини й 500—1500 кг ваги прісноводних білуги, Калуги, сома й морських меч-риби й марлинів до малюсіньких філіппінських бичків, 7—11 мм довжини. Таким чином, кісткові риби не досягають розмірів хрящових, серед яких є акули до 15—18 м довжини, але зате серед них є багато дрібніших…

Biol8 (36) (13.8 KiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *