1 851 перегляд(ів)

Конспект уроку: Різноманітність комах. Комахи з неповним перетворенням

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю комах і з комахами з неповним перетворенням.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати різноманітність комах і їхню роль у природі й житті людини.

Базовіпоняття й терміни: комахи, різноманітність комах, основні ряди комах, комахи з неповнимперетворенням.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку:

 

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Якщо ви побачили якусь комаху, й вона зацікавила вас, то як довідатися, що це за комаха, як вона називається, якими особливостями володіє?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Різноманітність комах

Можливо, школярі розкажуть про визначники комах. Але перш ніж ними користуватися, слід упевнитися, що, ви визначаєте саме комаху, а не якусь іншу тварину. Тому треба знати як загальні риси комах, так і основні їх ряди, що показують різноманітність комах.

Клас Комахи включає значну кількість рядів. Основою їхнього поділу служить будова крил, ротового апарата й тип розвитку.

  1. Комахи з неповнимперетворенням

Ряд Прямокрилі. До цього ряду належать сарана, коники, вовчки, цвіркуни тощо. Передні крила у них прямі, шкірясті, відносно вузькі, складені уздовж тіла. Вони закривають широкі перетинчасті крила другої пари. Ротові частини комах гризучі, задні ноги зазвичай стрибучі, а у вовчка — риючі. Більшість із них можуть скрекотіти. Перетворення комах неповне.

Ряд включає майже 20 000 видів. Серед прямокрилих багато шкідників сільського господарства. У першу чергу сюди належить сарана — перелітна, пустельна тощо. Є поодинокі сарани — кобилки. Як правило, сарана утворює зграї, які можуть при масовому розвитку займати простір у сотні гектарів. Під час міграції сарана знищує майже всю рослинність, що зустрічається у неї на шляху. Створено міжнародний протисарановий центр у Лондоні, що проводить роботу зі спостереження за розвитком і міграцією сарани, з організації заходів, які попереджають її міграцію, й організації боротьби. В 1962 р. сарана проникла до Туркменії з Ірану й Афганістану, загальний фронт її поширення склав 160 км. Відчутну шкоду заподіюють вовчки, що живуть у ґрунті. Вони ушкоджують кореневу систему рослин…

Biol8 (24) (16.7 KiB, 4 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *