773 перегляд(ів)

Конспект уроку: Різноманітність плоских червів

Мета: ознайомити учнів з різноманітністю плоских червів.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати особливості представників типу Плоскі черви, їхню різноманітність.

Базові поняття й терміни: плоскі черви, війчасті черви, стьожкові черви, сисуни.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 

Хід уроку

I.Організаційний етап

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпитання

Як людина може заразитися паразитичними червами?

III. Вивчення нового матеріалуРозповідь учителя з елементамибесіди

  1. Різноманітність плоских червів

Клас Війчасті черви, або Турбелярії. Найбільш звичайні представники цієї групи -— планарії, що живуть у ставках і річках. Війчасті черви живуть або у воді, або в ґрунті. Паразитів серед них мало. Тіло покрите війками, а в епідермісі знаходяться численні залози, що виробляють слизуватий секрет.

Клас Сисуни, або Тремадоти — паразити. Ці черви паразитують або на (ектопаразити), або усередині (ендопаразити) інших тварин. Тіло покрите кутикулою, присутні одна або більше присосок для прикріплення до хазяїна. Високо розвинена репродуктивна система (пристосування до паразитичного способу життя). Більшість з них гермафродити. Життєвий цикл ектопаразитів звичайно нескладний і не вимагає зміни хазяїв, що належать до різних видів. Однак для деяких трематод, особливо ендопаразитів, така зміна обов’язкова: у Кожному хазяїні протікає певна стадія розвитку черва. Так, доросла печінкова двоустка вражає печінку деяких ссавців, включаючи людину, а її личинки живуть у прісноводному равлику (малому ставковику)…

Biol8 (16) (15.9 KiB, 2 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *