1 259 перегляд(ів)

Конспект уроку: Різноманітність та значення кишковопорожнинних. Охорона губок і кишковопорожнинних

Мета:ознайомити учнів із роллю кишковопорожнинних в екосистемах і їхнім значенням для людини, розповісти про охорону губок і кишковопорожнинних.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати роль кишковопорожнинних в екосистемах і їхнє значення для людини, і принципи охорони губок і кишковопорожнинних.

Базовіпоняття й терміни:різноманітністьтварин, охоронатварин,

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

I.Організаційний етап

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності

Обговоренняпроблемноїситуації

Туристи, відвідуючи коралові рифи, намагаються взяти із собою частину корала. Як ви думаєте, чим загрожує така поведінка?

II.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементамибесіди

  1. Роль кишковопорожнинних в екосистемах і їхнє значення для людини

Ця група тварин не привертає широкої уваги школярів, оскільки з її представниками вони рідко зустрічаються в побуті. А разом із тим, значення кишковопорожнинних у природі досить велике. Про це значення

треба поговорити, для того щоб мати можливість обґрунтувати необхідність захисту кишковопорожнинних.

Насамперед, зверніть увагу на коралові рифи й атоли, які формуються вапняними кістяками рифоутворюючих коралових поліпів.

Існує значна група рифоутворюючих коралових поліпів. Утворення рифів відбувається звичайно біля берегів. Більш швидко ростуть і розмножуються колонії, розташовані з боку моря, тому що морський прибій приносить коралам їжу. Колонії, що перебувають біля берега, поступово відмирають, і між берегом і рифом поступово утворюється все більший водний простір. Коралові рифи й острови — небезпечна перешкода для судноплавства.

Коралові поліпи відіграють корисну роль в очищенні морської води від завислих органічних часток. З кістяків коралових поліпів, що відмирали протягом багатьох тисячоліть, утворилися величезні товщі вапняку. У багатьох тропічних приморських країнах його використовують у будівництві. З кістяків деяких видів коралів, наприклад червоного корала, роблять різноманітні прикраси…

Biol8 (14) (14.2 KiB, 0 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *