3 847 перегляд(ів)

Конспект уроку: Рослини – організми

Мета:поглибити поняття «рослини-організми»; сформувати в учнів уявлення про особливостіживлення і дихання рослин; розвивати вміння міркувати, правильно висловлюватисвою думку; виховувати дбайливе ставлення до рослин.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Назвіть царства живої природи.

— Чому рослини називають «зеленим одягом» Землі?

— Назвіть групи рослин, про які ви дізналися з підручника,

— Наведіть приклади різних видів рослин.

— За якими ознаками люди розрізняють різні види рослин?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про ознаки рослин-організмів.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 81-83)

— Пригадайте! Частиною якої природи є рослини? Пригадайте, чим відрізняютьсядерева, кущі, трав’янисті рослини.

— Наведіть декілька прикладів листяних і хвойних дерев.

— Подивіться довкола себе — і ви побачите величезну кількість організмів:тварин, рослин, грибів. Людина — також організм, частина живої природи.Для того щоб орієнтуватися у світі організмів, учені поділили їх на царства:Рослини, Тварини, Гриби, Бактерії.

— Поміркуйте! Які ознаки властиві організмам?

— Усім організмам потрібна їжа як джерело енергії для життя і розвитку.

Однак способи живлення рослин і тварин дуже різняться. Тварини живлятьсяіншими організмами, які вони невтомно вишукують. А рослини нікуди не поспішають.

Усе, що їм необхідно для живлення, є в довкіллі. Для живленнярослинам потрібні: сонячне світло як джерело енергії, повітря, вода і соліз ґрунту.

Рослини, як і всі інші організми, дихають, розмножуються, ростуть і розвиваються.

Запам’ятайте! Рослини —- це організми, яким властиві живлення, дихання,розмноження, ріст і розвиток.

Здатність рухатися — важлива ознака всіх живих організмів. Рослини, навідміну від тварин, здаються нам нерухомими, але вони рухаються, коли ростутьі розвиваються, повертають своє листя і квітки до сонця.

— Розгляньте малюнок 62 і назвіть етапи життя рослини.

— Розгляньте малюнок 63 і розкажіть про дихання і живлення рослин.

Запам’ятайте! Поживні речовини утворюються тільки на світлі.

— Яким є значення рослин на Землі?

Запам’ятайте! Рослини створюють умови для життя на Землі!

Висновки

  • Рослинам властиві живлення, дихання, розмноження, ріст і розвиток.
  • Рослини постачають у повітря кисень, необхідний для дихання.

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих» ?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Робота в групах

— Доведіть, що рослина — живий організм.

— Чи змогли б тварини жити без рослин? Доведіть свою думку.

— Чи змогли б люди жити без рослин? Доведіть свою думку.

— Як ви розумієте вислів: «Охороняти рослини означає зберігати життя наЗемлі»?

— Поміркуйте! Складіть схему, яка ілюструє, що дають рослини тваринамі людині.

  1. Робота в парі

— Поміркуйте, яку участь у живленні рослини беруть корінь, стебло,листки.

  1. Гра «Вірю — не вірю»
  • Рослини живляться тільки речовинами, які вбирають із ґрунту.
  • Вода рухається по стеблу.
  • Поживні речовини утворюються тільки на світлі.
  • Дихають рослини всіма органами тільки вночі.
  • Квітки та плоди з насінням потрібні рослині для розмноження.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Прочитайте висновки на с. 83.

— Назвіть ознаки всього живого у рослин?

— Коли рослини виділяють кисень?

— Коли рослини поглинають кисень?

— Якими органами дихають рослини?

  • — Чи рухаються рослини? Наведіть приклади.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 81-83.

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *