925 перегляд(ів)

Конспект уроку: РИТМ ХВИЛЬ

Мета:

  • навчальна: ознайомити учнів з елементарним поняттям про ритм; навчити передавати рух у природі графічними засобами; розкрити значення кольору у графічних творах;
  • розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися творами образо­творчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак; активізувати ініціативу учнів;
  • виховна: прищеплювати зацікавленість творами образотворчого ми­стецтва, захопленість спогляданням морських пейзажів.

Оснащення

  • Матеріали та інструменти: альбоми, фломастери або туш, мило, свічки, пера (зубочистки).
  • Зоровий ряд: репродукції творів графіків та живописців (І. Айвазов­ский «Варязька сага. Шлях із варяг у греки», «Місячна ніч на Чорному морі»; Є. Гарин «GhostShip» («Примарний корабель»); Кацусіка Хокусай «Велика хвиля в Канагаві»; В. Халтурін «Тот, кто рождён был у моря»[1]).
  • Літературний ряд:вірш В. Сосюри «Люблю я море в шумний час при­бою…», фрагменти із казки О. Пушкіна «Казка про рибалку та рибку».

Тип уроку: комбінований урок.

Словник термінів:

0 мариністи — художники, які зображують море;

И ритм (у перекладі з грецької) — будь-яке рівномірне чергу­вання, розміреність.

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Бесіда
  • Що таке графіка?
  • Які лінії використовують художники-графіки у своїх роботах?
  • Якими лініями ви зображуєте осінні дерева? Чому?
  • Чи можна зобразити море такими самими лініями, якими ви зображали дерева?
  • МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель (декламує вірш)

Люблю я море в шумний час прибою, коли воно за валом вал жене.

Але ще дужче в чарах супокою люблю я море мрійне і ясне…

В. Сосюра

Отже, як ви здогадалися, сьогодні ми вирушаємо подорожувати до моря…

Obrazotv3 3 (188.9 KiB, 6 downloads)

Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *