5 256 перегляд(ів)

Конспект уроку: ЩО ТАКЕ ЛЮДСЬКЕ «Я»

Мета: ознайомити учнів із поняттям «людське “Я”»; розвивати мислення, мовлення;прищеплювати бажання виховувати власне «Я», віру у свої сили, прагнути вивчатий розвивати свій внутрішній світ.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Що необхідно для успішного навчання?

— Як ви розвиваєте свою пам’ять і увагу?

Вправа «Асоціації»

— Доберіть до слова «Я» слова, пов’язані за змістом із цим словом.

— Ваші слова-асоціації описують і зовнішній вигляд людини, і її внутрішній стан. Це свідчить про те, що кожна людина має особисте «Я» і людське«Я».

— У чому ж полягає різниця між ними? (Зовнішність очевидна для всіх,а внутрішній світ виявляється у вчинках і поведінці людини.)

— Недарма говориться в прислів’ї: «Красу — бачать, мудрість — чують,

доброту — відчувають».

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке людське «Я».

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с.24-26)

— Прочитайте текст на с. 24-25 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

—і Скільки «Я» є у людини?

— Яке «Я» ви вважаєте головним? Доведіть свою думку.

— Розгляньте малюнок на с. 24. Розкажіть, що на ньому зображено.

— Яким був перший хлопчик? Що про нього сказано в оповіданні?

— А що зробив другий хлопчик? Який він?

— Що ж таке людське «Я»?

— Поясніть вислів: «Щоб пізнати людину, треба з нею пуд солі з’їсти».

— У кожного з нас у житті є багато ролей. Виберіть на с. 25, яка вам найбільшедо душі, а яка дається складно. Поясніть чому.

— Доберіть до поданих слів на с. 25, слова протилежні за значенням.

Добрий — злий, співчутливий — байдужий, справедливий — несправедливий,сміливий — боязкий, рішучий — невпевнений.

— Про кого так говорять: «У нього душа черства, як сухар»?

Робота в парі

— Об’єднайтеся в пари. Розкажіть одне одному про добрі вчинки, свідкамияких ви були.

— Прочитайте і поясніть народну мудрість на с. 26. Якою темою об’єднаніці прислів’я?

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Робота в парах

— Підкресліть слова, як і розкривають зовнішнє людське «Я».Зеленоока, врівноважена, кучерява, працьовита, веснянкувата, мрійлива,струнка, невисока, скромна, чуйна, кирпатенька, тендітна, пихата.

— Поміркуйте, про яку людину говорять: «Красива душею».

— Про яку людину кажуть: «Хороша пава, та погана слава?»

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Скільки «Я» є у людини?

— Що таке перше «Я» у людини?

— Що таке друге «Я»?

— Чи можна з першого погляду дізнатися, яка людина: запальна чи врівноважена,відважна чи боягузлива, працьовита чи лінькувата?

— Що корисного ви дізналися на уроці?

— Що прикрашає людину?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .24-25.

Icon of Ja U Sviti (5) Ja U Sviti (5) (14.3 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *