653 перегляд(ів)

Конспект уроку: Тварини в екосистемі

Мета: ознайомити учнів із різноманітністю способів життя тварин і розповісти про зв’язок тварин з іншими компонентами екосистем.

Обладнання й матеріали: підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати різноманітність способів життя тварин і різноманітність зв’язків тварин із іншими компонентами екосистем.

Базові поняття й терміни: тварини, спосіб життя тварин, взаємозв’язок в екосистемах.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

 

I.Організаційний етап

II.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності я

Обговорення питання

Як тварини взаємозалежать одна від одної? Які зв’язки існують у тварин з іншими організмами, які живуть поруч?

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя з елементами бесіди

  1. 1. Різноманітність способу життятварин

Відповідаючи на запитання на початку уроку, учні звернуть увагу на деякі зв’язки тварин з іншими організмами. Спираючись на цю інформацію, можна продовжити розмову про спосіб життя тварин і їхнє місце в екосистемах.

Спосіб життя тварин надзвичайно різноманітний. Навіть якщо вони живуть в одному середовищі, наприклад, водному, проте їхні способи життя будуть відрізнятися. Річкові раки освоюють річки й озера із чистою водою, мулистим дном і стрімчастими глинистими берегами, акули — товщу морської води, камбала — морське дно. їхні способи життя відрізняються. Але найбільше розмаїття способів життя спостерігається у ссавців.

Серед ссавців — мешканців тропічних лісів — виділяються, наприклад, південноамериканські лінивці, павукоподібні мавпи, деякі південноазіатські ведмеді, все або майже все життя яких проходить у кронах дерев. Тут вони годуються, відпочивають і розмножуються. У зв’язку з таким способом життя у видів цієї групи розвинулися різноманітні пристосування. Ведмеді й куниці лазять по деревах за допомогою гострих пазурів, лемури й мавпи мають хапальні лапи. У деяких південноамериканських мавп, деревних мурахоїдів і опосумів розвинутий чіпкий хвіст. Мавпи гібони здійснюють стрибки, попередньо розгойдуючись як маятник на передніх кінцівках. Своєрідне пристосування для пасив планеруючого польоту розвинене у летяг і південноазіатських шерстокрилів…

Biol8 (8) (16.1 KiB, 1 downloads)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *