852 перегляд(ів)

Конспект уроку: УЧИМОСЯ УЧИТИСЯ

Мета: довести до свідомості учнів, що навчитися вчитися означає підготувати себе досамостійного дорослого життя; вчити прийомів планування робочого часу; розвиватинаполегливість.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Тестування

  1. Позначте правильну відповідь.

1) Перші школи були створені:

а) в Німеччині;

б) у Стародавньому Римі;

в) у Стародавній Греції.

2) Перші школи відвідували:

а) лише хлопчики;

б) лише дівчатка;

в) дівчатка і хлопчики.

3) Спочатку в школі навчали:

а) співів, музики, поезії;

б) читати, писати, лічити;

в) володіти різними видами зброї.

4) Першу в Європі школу для дівчат було організовано:

а) у Москві; б) у Києві; в) у Парижі.

5) Першою вихованкою школи для дівчат була дочка:

а) Володимира Великого;

б) князя Святослава;

в) Ярослава Мудрого.

6) Навчання в сучасній школі триває:

а) 9 років;

б) 10 років;

в) 12 років.

  1. Утворіть прислів’я, з’єднавши стрілками вислови.

Чого навчився,                                                  то весь день змарнував.

Якщо за день нічого не навчився,                             того за плечима не носити.

Знання — дерево,                                              а по ділах

Людину пізнають не по словах,                       а діло — плоди.

Де сила не візьме,                                              а кажи «навчусь».

Не кажи «не вмію»,                                           побачиш більше світу.

Від науки                                                           там розум допоможе.

Здобудеш освіту —                                           міцніють руки.

  1. Позначте «+» правильне твердження.

О Першу бібліотеку в Україні заснував князь Ярослав Мудрий.

О Першу бібліотеку в Україні заснував князь Володимир Великий.

О Першу школу в Україні заснував князь Ярослав Мудрий.

О Першу школу в Україні заснував князь Володимир Великий.

  1. Продовжіть речення.

Перший український переклад Нового Заповіту називається…

Президент України складає присягу на…

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Тема нашого уроку — «Учимося учитися».

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с.22-23)

— Прочитайте текст на с. 22-23 і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Які поради запам’ятали?

— Які правила запам’ятовування допоможуть вам у навчанні?

— А що робити, аби бути уважним?

Робота в групі

— Позмагайтеся, хто швидше запам’ятає фразу-спотиканку, подануна с. 23.

— Хто з вас виявився найуважнішим?

— Чому в деяких із вас це завдання викликало труднощі?

Виявляється, вся справа в пам’яті. А що ж таке пам’ять? Пам’ять — це насампередздатність запам’ятовувати те, що ми бачимо, чуємо, читаємо. Щосьдуже схоже на запис звука на магнітофонній стрічці. Тільки замість стрічки —мозок людини. Але тільки запам’ятати — мало, треба ще й уміти зберегти.Іноді на дуже короткий проміжок часу, іноді — на кілька днів, але найчастіше— на все життя.

Але і цього недостатньо. Треба ще потрібного моменту витягти з пам’яті те,що запам’ятав, і відтворити: дізнатися, розповісти або описати. От скільки завданьу нашої пам’яті!

Але пам’ять має ще одну властивість — забування. І щоб ця властивістьне дуже часто нас турбувала, пам’ять потрібно розвивати і поліпшувати, тренуючиїї.

— Прочитайте рубрику «Чи знаєш ти?» на с. 23. Розкажіть, про що ви дізналися.

— Дізнайтеся в дорослих, як пишуть у Японії та Китаї. Розкажіть про цев класі.

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
  2. Поради щодо тренування пам’яті «Учимося запам’ятовувати» (див. додаток до уроку 4)
  3. Робота над прислів’ями
  • Люди — господарі своєї долі.
  • Учитися ніколи не пізно.

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Як треба вчитися, щоб мати міцні знання?

— Чи можна розвивати увагу і пам’ять? Наведіть приклади.

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С .22-23.

 

 

ДОДАТОК ДО УРОКУ 4

 

Поради щодо тренування пам’яті «Учимося запам’ятовувати»

— Щоб навчитися краще запам’ятовувати, необхідно тренувати пам’ять.Під час підготовки домашнього завдання чергуйте різні способи виконання роботи.

Наприклад, сьогодні ви готуєте завдання мовчки. Завтра домовтеся з ким-небудь із рідних, щоб вам почитали заданий матеріал, а ви намагайтеся йогозапам’ятати.

А післязавтра читайте собі самі й промовляйте прочитане вголос або пошепки.Намагайтеся знайти головне в матеріалі, що вивчаєте,— те, що требаобов’язково запам’ятати. Якщо запам’ятати головне, то й окремі деталі легшебуде згадати.

Треба пам’ятати і про те, що найкраще запам’ятовується те, над чим більшепрацюєш. Але це не означає, що той самий текст треба десять разів перечитати,а потім ще десять раз переказати. Краще прочитати текст один-два рази,спробувати поставити запитання до нього і відповісти на них своїми словами.Гарний спосіб запам’ятовування — постаратися подумки уявити картину того,що ви вивчаєте. І ще одна важлива порада: намагайтеся починати підготовкууроків з тих предметів, що даються найважче. Якщо робити навпаки, то вашійпам’яті прийдеться нелегко, адже поки дійде черга до складних предметів, вивже втомитеся.

Існує безліч способів допомогти своїй пам’яті. Якщо ви хочете досягтигарних результатів, завітайте до бібліотеки і попросіть дібрати вам відповіднікниги.

Icon of Ja U Sviti (4) Ja U Sviti (4) (16.8 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *