3 788 перегляд(ів)

Конспект уроку: Властивості води

Мета:збагатитиуявлення учнів про властивості води; навчати спостерігати та виконувати деякідосліди, що демонструють властивості води, пояснювати прояви цихвластивостейу природі; виховувати інтерес до вивчення природознавства.

Хід уроку

  1.  ОРГАНІЗАЦІЙ НИЙ МОМЕНТ
  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Намалюйте схему «Вода в природі». Прокоментуйте її.

— Що таке Світовий океан? Назвіть його частини та покажіть на карті чиглобусі.

— Розкажіть історію виникнення назв океанів. Назву яких із них ви змінилиб? Чому?

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про властивості води.

 

  1. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
  2. Робота за підручником (с. 77-74)

— Пригадайте! Які властивості води ви знаєте? Назвіть їх.

— Які стани води ви знаєте?

— Де міститься вода у газоподібному стані? у твердому стані? у рідкому стані?

— Доведіть, що хмари, сніг і дощ — це різні стани води.

— Що впливає на перехід води з одного стану в інший?

— Які досліди допомагають відповісти на це запитання? .

 

  1. Фізкультхвилинка.

 

  1. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
  2. Продовження роботи за підручником (с. 14)

Робота в парі

— Порівняйте властивості води в різних станах: твердому, рідкому і газоподібному.

Опишіть властивості води, заповнюючи таблицю.

Властивості води
у рідкому стані у твердому стані у газоподібному стані

 

— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?

  1. Розгадування та обговорення загадок

— Про які стани води йдеться в загадках?

* Мене частенько просять, ждуть

А тільки покажусь — ховатися почнуть. (Дощ)

 

* Білим килимом все поле вкрило. (Сніг)

 

* Ніжна зірка сніжно-біла

На рукав згори злетіла і

Поки ніс її сюди

Стала крапелькою води. (Сніжинки)

 

* Я — вода, і на воді плаваю. (Лід)

 

* Вночі спить на землі, а вранці висихає. (Роса).

 

  1. Гра Виправ помилки

Учням пропонують твердження з помилками. Помилки необхідно знайтита виправити.

  • Вода може перебувати у рідкому та газоподібному стані.

(У рідкому, твердомута газоподібному стані)

  • 3 космосу наша планета має зелений колір, бо на ній є зелені рослини…

(Блакитний, бо більшу частину її займає вода.)

  • Світовий океан об’єднує воду всіх річок планети… (Чотирьох океанів)

 

  1. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що ви дізналися на уроці про воду? Прочитайте висновки на с. 14.

— У яких трьох станах перебуває вода в природі? Наведіть приклади.

— Які властивості води ви запам’ятали?

— Але у води є ще одна властивість. Про неї ви дізнаєтеся, якщо проведетевдома такий дослід. Налийте води у пластикову пляшку і покладіть її в морозильник.Коли вона замерзне, дістаньте і запишіть, що сталося.

Не відкриваючи пляшку, поставте її в тепле місце. Коли лід розтане, запишіть,що сталося. Поміркуйте, чому це відбувається?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 11-14.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 8

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Назвіть з переліченого те, що завдає шкоди воді: побутове сміття, нафта,водні тварини, відходи заводів, водорості, несправний кран у будинку.

—- Як використовують воду у вашій сім’ї?

— Що означає поняття «економне використання води»?

— Розкажіть, як оберігають природні водойми мешканці вашого населеногопункту.

Оцінювання

І рівень. Кожне завдання оцінюється 1 балом.

II рівень. Кожне завдання оцінюється 2 балами.

III рівень. Кожне завдання оцінюється 3 балами.

Максимальна кількість балів — 24,

Для оцінювання потрібно поділити суму набраних учнем балів на два.

Icon of Prur3 Urok (3) Prur3 Urok (3) (16.0 KiB)
Скачав конспект! Скачай презентацію-->
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *